zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Pokój w bieli – czy to dobrze wygląda?

Coraz częściej spotyka się domy i mieszkania urządzone w jednym, konkretnym kolorze. Biel, szarość a nawet czerń często dominuje we wnętrzach u osób zafascynowanych stylem nowoczesnym. Czy cały pokój w bieli dobrze się prezentuje? Jak stworzyć wnętrze w jednolitym kolorze, by dobrze w nim się czuli domownicy i by nie uchodziło za zimne i kompletnie nieprzytulne? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedzi poniżej.

Pokój w bieli – jak to wygląda w praktyce?

Jest dużo fanów wnętrz prostych, jednolitych w subtelnych kolorach. Obecnie, bardzo często można spotkać domy i mieszkania urządzone tylko na biało, gdyż jest to kolor, w którym bardzo dobrze czują się mieszkańcy. Bez problemu można dostać białe meble (zarówno te nowoczesne, jak i stylizowane), białe sprzęty (telewizory, wieże, piekarniki, kuchenki mikrofalowe, lodówki) oraz białe dodatki do domów. Nie wszystko jednak musi mieć ten sam kształt, fakturę i być wykonane z tego samego materiału. Dlatego chcąc urządzić pomieszczenie w jednym kolorze, warto chociaż zaszaleć z materiałami, by te sprawiły, że będzie ono bardziej klimatyczne i ciepłe.

Salon cały na biało

Dla wieku takie rozwiązanie jest po prostu najlepsze. Białe lakierowane na wysoki połysk meble, biała skórzana, duża kanapa, stoliki wykonane z białych oklein – to wszystko może wyglądać naprawdę dobrze i stylowo pod warunkiem, że poszczególne elementy będą wyróżniać się materiałem, z którego zostały stworzone, fakturą oraz kształtem. Trzeba do takich pomieszczeń wprowadzić odrobinę szaleństwa choćby pod względem różnorodnym form. Jeżeli kanapa jest prosta i kwadratowa to warto wybrać do niej okrągły stolik. Jeżeli komoda lub regały są wykonane na wysoki połysk to warto zainwestować w ramki, karnisze i inne ozdoby w macie.

Odrobina koloru

Pokój w bieli wygląda najlepiej, gdy jednak wprowadzi się do niego odrobinę koloru. Jeżeli właściciel nie chcą absolutnie kolorowych dywanów, poduszek, zasłon czy innych elementów dekoracyjnych – można zainwestować choćby w żywe kwiaty, które zawsze choć odrobinę ożywią taką przestrzeń. Bardzo elegancko i gustownie białych salonach prezentują się żywe, zielone kwiaty. Można także do wazonów kupić czerwone róże, niebieskie margerytki lub inne kolorowe kwiaty, które również nadadzą wyjątkowego charakteru i odrobiny barw takiemu nowoczesnemu miejscu.

Biel nie zawsze musi być nudna i chłodna. Tym bardziej, że obecnie, wielu projektantów i designerów wnętrz namawia swoich klientów na typowo białe pomieszczenia w domach. Jeżeli taki styl podoba się klientom, to czemu nie! Warto postawić jednak (jak wspomniano wyżej) na różnorodne materiały, rozmaite tkaniny oraz szereg dodatków, które wzbogacą i upiększą taką przestrzeń. Warto podkreślić, że białe wnętrza bardzo łatwo odmienić na nowe. Wystarczy bowiem wprowadzić odrobinę kolorowych dodatków, by w ciągu kilku minut nadać im zupełnie nowy charakter i styl. Dlatego też, jeśli chce się postawić na klasykę i ponadczasowe rozwiązanie – bezapelacyjnie można spróbować stworzyć białe przestrzenie w domu. Wygląda to naprawdę z klasą.