zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Ogród

Jak zrobić huśtawkę i fajnie zaaranżować przestrzeń dla dziecka przy domu?

Jeśli tylko ma się kawałek wolnej przestrzeni obok domu, na przykład ogródka, warto stworzyć tam fantastyczną strefę zabawy dla swojego dziecka. Dzięki temu maluchy będą mogły spędzać czas na świeżym powietrzu w sposób aktywny, bawiąc się. Naprawdę nie trzeba wiele. W internecie jest mnóstwo informacji dotyczących tego, jak zrobić huśtawkę za grosze. Samemu można zbić też domek, albo zrobić taki na drzewie. Inspiracji nie brakuje i czasami wystarczy jedno lub dwa wolne popołudnia, aby wyczarować dziecięcą krainę zabawy.

Jak zrobić huśtawkę dla dziecka

Pierwsza ciekawa opcja to huśtawka dla dziecka, na przykład taka w modnym obecnie stylu boho. By ją zawiesić, w pobliżu domu musi rosnąć jakieś duże drzewo z silnym konarem. Wtedy montaż huśtawki jest łatwy i nie przysparza żadnych większych problemów. Do zrobienia huśtawki potrzebujemy dosyć duży prostokątny kawałek deski. Można kupić ją w sklepie z elementami wykończenia wnętrz. Aby huśtawka miała bardziej rustykalny charakter, drewno można potraktować preparatami do postarzania. Potem trzeba wywiercić cztery otwory, po 2 na każdym krótszym boku prostokąta. Przez otwory należy przeciągnąć grubą linę. Można wybrać taką w kolorze białym lub naturalną z juty. Liny musi być dużo, zapas jest potrzebny do tego, aby umocować huśtawkę na gałęzi. By ten projekt pięknie się prezentował, można postawić jeszcze na drobne ozdoby. Wystarczy odrobinę więcej sznurka zostawić od spodu huśtawki, tworząc w ten sposób frędzle.

Co jeszcze do przydomowego placu zabaw?

Aby przydomowy plac zabaw był bardziej atrakcyjny, warto postawić jeszcze na dodatkowe elementy. Można kupić coś tańszego, na przykład plastikową zjeżdżalnię albo plastikowy domek, który szczególnie dobrze sprawdzi się wtedy, gdy w domu mieszkają młodsze dzieci. Można też postawić na coś droższego. Świetną opcją są między innymi domki drewniane, które kupuje się gotowe w sklepach, a następnie po prostu montuje na swoim podwórku. Dla osób które uwielbiają projekty typu DIY prawdziwym wyzwaniem może być zrobienie domku własnoręcznie, od podstaw. W internecie można znaleźć bardzo rozległe tutoriale, na których przedstawione jest to, jak zrobić to samemu. Dzieci uwielbiają bawić się w piasku, dlatego warto postawić również na nawet niewielką piaskownicę. Jeżeli w ogródku rosną drzewa, można przybić do ich pnia kawałki desek, aby w ten sposób stworzyć prowizoryczna ściankę wspinaczkową. Na potrzeby zabawy w ogródku bez wątpienia będzie to ciekawą rozrywką dla najmłodszych.

Gry zręcznościowe

Aby dzieci miały co robić na podwórku, warto postawić jeszcze na przykład na tablicę do rysowania kredą, tarczą do rzucania do celu oraz kilka innych takich stanowisk. Wtedy maluchy mają co robić od rana do wieczora. Gdy na dworze zrobi się chłodno, niektóre elementy można z powodzeniem przenieść do domu. Na przykład zrobioną wcześniej huśtawkę, która może zawisnąć na tarasie. Stawiając na takie sprytne rozwiązania, możemy korzystać z nich przez cały rok, dostarczając dzieciom frajdy.