zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

aranżacja garażu
Wnętrza

Aranżacja garażu – jak zaadaptować pomieszczenie?

Bardzo często garaż używany jest nie tylko jako miejsce do trzymania samochodu. Wiele osób aranżuje to wnętrze nietypowo i zyskuje dzięki temu dodatkową przestrzeń. Jak powinien wyglądać funkcjonalny i wygodny garaż? Aranżacja garażu nie musi być taka trudna!

Aranżacja garażu a jego wielkość

Wygląd garażu przede wszystkim powinien współgrać z jego przeznaczeniem. Jeśli ma to być miejsce do spotkań czy relaksu, to powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej podłodze oraz ścianach. Gdy garaż ma służyć jako miejsce na auto, to nie musimy zastanawiać się nad względami estetycznymi aż tak bardzo. Przede wszystkim plan garażu powinien współgrać z jego wielkością. Najmniejsze garaże mają wymiar 2,3×5 metrów. Jest to przestrzeń, którą pomimo niewielkich rozmiarów można ciekawie zaaranżować. Oczywiście, jeśli w garażu będzie stało auto, to nie zostanie nam zbyt wiele wolnego miejsca. Jednak montując półki, możemy dodatkowo zyskać dużo przestrzeni do przechowywania narzędzi.

Aranżacja garażu - jak zaadaptować to pomieszczenie?

Pomysły na aranżację garażu

Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu, to warto zaprojektować większy garaż, w którym zmieści się auto i zostanie jeszcze wolna przestrzeń. Dzięki temu w garażu będziemy mogli stworzyć miejsce do przechowywania rowerów, narzędzi ogrodowych oraz warsztatowych. Oczywiście możemy również wydzielić dwie strefy w garażu. W jednej będzie stał samochód, a druga może być domową siłownią. Siłownia garażowa staje się coraz popularniejsza. Trening w domowym zaciszu może być wykonywany o dowolnej porze dnia i nocy. Dodatkowo możemy także do naszej siłowni zaprosić znajomych i ćwiczyć razem. Osoby, które lubią majsterkować, mogą stworzyć warsztat w garażu. Wystarczy zainwestować w różnego rodzaju szafki i organizery na narzędzia, stół i miejsce jest gotowe do pracy. W garażu możemy także zrobić spiżarnię, w której będziemy przechowywać zapasy na zimę.

Jaką bramę zamontować w garażu?

Aranżacja garażu opiera się nie tylko na wyposażeniu wnętrza. Ważny jest także odpowiedni wybór bramy. Możemy do garażu wstawić bramę uchylną, jedno- lub dwuskrzydłową. Każda z opcji na swoje zalety. Przede wszystkim rodzaj otwarcia powinien być dopasowany do tego, co będzie znajdować się wewnątrz. Również istotną kwestią podczas budowy i projektowania garażu odgrywa podłoga. Najczęściej na podłodze spotyka się beton. Można także położyć płytki ceramiczne lub wylać posadzkę żywiczną. Ważne jest to, aby podłoga była wytrzymała, ale także estetyczna. Dobór materiału należy dopasować do charakteru wnętrza. Istotną rolę odgrywa również oświetlenie, które musi zapewniać odpowiedni dostęp do światła w zależności od potrzeb.

Aranżacja garażu
zycierzeczy.pl