zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Dom Nieruchomości Wnętrza

Urządzanie mieszkania samemu krok po kroku

W momencie, kiedy kupujemy swoje pierwsze mieszkanie towarzyszy nam ogromna ekscytacja. Cieszymy się, że w końcu będziemy mieć swoje cztery kąty. Jednak, kiedy rozpoczynamy okres remontów, radość zazwyczaj mija. Okazuje się, że urządzanie mieszkania może nieść za sobą wiele problemów i dylematów. Często efekt końcowy mija się z tym, co początkowo zakładaliśmy. Jak urządzić mieszkanie samemu? Co zrobić, aby było ono spójne i funkcjonalne.

urządzanie mieszkania

Urządzanie mieszkania krok po kroku

Urządzanie mieszkania wcale nie musi być zmorą. Co więcej, pomoc architekta nie jest konieczna, aby wnętrze zachwycało. Aby jednak tak było, warto przygotować plan działania. Dzięki niemu nic Ci nie umknie!

Krok 1 – wybierz styl

Jeżeli chcesz, aby wszystkie pomieszczenia tworzyły spójną całość – znajdź styl, który najbardziej Ci odpowiada. Dzięki temu urządzanie mieszkania będzie o wiele prostsze. Dodatkowo, pomoże ci to utrzymać ład. W tym miejscu warto zastanowić się jakie kolory będą dominować w naszych wnętrzach.

Krok 2 – rozplanuj aranżacje pomieszczeń

Jest to najtrudniejszy krok, ale najbardziej istotny. Dzięki niemu urządzanie mieszkania stanie się dużo prostsze. Krok ten możesz wykonać za pomocą darmowych programów w internecie lub tradycyjnie – na kartce papieru. Zaznacz gdzie znajdują się ściany, drzwi i okna oraz zapisz ich wymiary. Następnie zastanów się, jak zagospodarować przestrzeń. 

W tym miejscu skup się tylko na rozkładzie mebli i urządzeń sanitarnych – na resztę przyjdzie czas!

Krok 3 – wybierz panele, kafelki, drzwi i kolory ścian

Pamiętaj, aby wszystkie te elementy były ze sobą spójne. Najlepiej wybrać neutralne kolory. Stworzy to odpowiednią bazę pod wybór mebli i dodatków. Dobierz barwy zgodnie ze stylem, na który się zdecydowałeś.

Krok 4 – wybierz meble i urządzenia sanitarne

Czas na wielkie poszukiwania mebli! To chyba jeden z najbardziej ekscytujących momentów podczas urządzania wnętrz.  Zapoznaj się z ofertami sklepów. Wybierz to, co najbardziej ci się podoba. Kieruj się stylem, na który się zdecydowałeś. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy wymiary są odpowiednie. 

urządzanie mieszkania

Krok 5 – zmiany instalacyjne

Jeżeli Twoja aranżacja wymaga zmian instalacyjnych np. ze względu na zmianę układu wnętrz – to odpowiedni moment. W tym miejscu należy dodać lub usunąć ściany. Oczywiście, jeśli projekt przewiduje takie zmiany.

Krok 6 – przygotowanie ścian i podłóg

Kiedy wszystkie instalacje są gotowe, czas na ułożenie płytek na podłogach i ścianach. Następnie czas na ułożenie parkietu oraz malowanie ścian. Koniecznie w tej kolejności, jeśli panele okażą się być zbyt ciemne, możemy rozjaśnić pomieszczenie farbą.

Krok 7 – montowanie stałych elementów

Po przygotowaniu całego mieszkania, pora na montowanie urządzeń sanitarnych, drzwi oraz mebli. W tym miejscu powinniśmy wprowadzić sprzęty AGD.

Krok 8 – dekorowanie

Urządzanie mieszkania prawie skończone! Czas na postawienie wisienki na torcie – dekorowanie. To dzięki dodatkom nasze wnętrze staje się bardziej wyraziste i przytulne. Przypominamy,  aby pamiętać o odpowiedniej kolorystyce i stylu.

Urządzanie wnętrz – o czym warto pamiętać ?

Jak już wcześniej wspominaliśmy ,bardzo ważne jest trzymanie się odpowiedniego stylu. Wprowadzi to do mieszkania ład i harmonię. 

Warto również pamiętać, że rola kolorów w mieszkaniu jest bardzo duża. Dzięki nim możemy nadać wnętrzu odpowiedni charakter, ale również je optycznie powiększyć. Urządzanie wnętrz powinno być odpowiedzią na Twoje zainteresowania. Jeśli lubisz ćwiczyć – wydziel do tego odpowiednie miejsce. Pracujesz w domu? Stwórz idealne biuro domowe.