zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

styl minimalistyczny
Dom Wnętrza

Styl minimalistyczny we wnętrzach

Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne staje się ograniczenie dodatków we wnętrzach. Zbyt duża ilość rzeczy oraz kolorów w pomieszczeniach sprawia uczucie przytłoczenia wśród wielu osób. Właśnie dlatego styl minimalistyczny zyskuje coraz większą popularność. Charakterystyczna jest dla niego zasada mniej znaczy więcej. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób urządzić mieszkanie zgodnie z tym założeniem? Co zrobić, aby minimalistyczne wnętrze nie straciło na przytulności? Sprawdźmy!

styl minimalistyczny - salon

Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny?

Styl minimalistyczny pochodzi z Japonii. Kieruje się zasadą mniej znaczy więcej. Z pewnością nie spotkamy w nim zbędnych ozdób. Eliminacja niepotrzebnych dekoracji ma sprawić, że w pomieszczeniu łatwo będzie się skupić i wyciszyć. Minimalistyczne wnętrza charakteryzują się ładem i prostotą. 

Styl minimalistyczny – jakie wybrać meble ?

Urządzając minimalistyczne wnętrze bardzo łatwo popełnić błędy. Aby temu zapobiec, pamiętajmy o odpowiednich meblach. Konieczne jest, aby były one gładkie, geometryczne, w stonowanych barwach. Minimalistyczna kanapa powinna mieć jednolite kolory i prosty kształt. Wybierając ten styl zapomnijmy o pikowaniach i wzorach.

Styl minimalistyczny – jakie wybrać kolory ?

Minimalistyczna paleta barw jest neutralna. Urządzając wnętrza w tym stylu, najlepiej wybrać biel, czerń, szarości oraz brązy. Powinny być one w podobnych odcieniach, aby się za bardzo nie wyróżniały. 

Jeżeli chcemy trochę ożywić lub ocieplić wnętrze możemy dodać bardziej wyraziste kolory. Pamiętajmy, żeby z nimi nie przesadzić. W przeciwnym razie możemy zepsuć koncepcję minimalistycznego wnętrza.

styl minimalistyczny - salon

Minimalistyczne wnętrza – salon

W salonie często przyjmujemy gości. Tak więc można pokusić się o stwierdzenie, że jest on wizytówką naszego domu. Jak zatem wprowadzić do niego styl minimalistyczny?

Bardzo ważną kwestią są kolory i meble, o których wcześniej wspominaliśmy. Pamiętajmy o ładzie i harmonii. Minimalistyczne wnętrza często są przestronne. 

Zazwyczaj w salonach spotykamy wiele ozdób i niepotrzebnych do niczego drobiazgów. Minimalistyczne wnętrza mówią stanowcze NIE takim rozwiązaniom. Oczywiście nie oznacza to, że ściany i meble w salonie mają pozostać całkowicie puste. 

Dobierając dodatki pamiętajmy, aby były one jak najprostsze. Najlepiej w zbliżonych do siebie barwach. Mogą to być np. duże, biało – czarne obrazy.

Styl minimalistyczny cechuje się funkcjonalnością, dlatego w wystroju powinniśmy wykorzystać praktyczne przedmioty. Wnętrze można urozmaicić i zapełnić dużymi, oryginalnymi lampami.

Co zrobić, aby minimalistyczne wnętrza były przytulne ?

Często minimalistyczne wnętrza kojarzą się z pustką i sterylnością. Zastosowanie ciepłych barw pomoże nam uniknąć tego efektu. Aby nie wprowadzać do wnętrz zbyt wielu elementów, staraj się je ocieplać za pomocą mebli. Wykorzystaj drewno i miękkie, minimalistyczne obicia. Kanapę ozdób jednokolorowymi poduszkami oraz kocem. Jeśli w pomieszczeniu nadal wydaje się być pusto, dodaj prosty, gładki dywan. Przytulną atmosferę do wnętrza możemy wprowadzić również za pomocą oświetlenia. Koniecznie wybierz ciepłe, białe światło!