zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

biuro w domu
Dom Wnętrza

Jak urządzić biuro w domu ?

Wybuch pandemii w 2020 roku zmienił nasze całe życie. Od tego czasu, wiele z nas przeszło na zdalny tryb pracy. Początkowo większość osób myślała, że będzie to chwilowe. Jednak powoli wszystko wraca do normalności, a my nadal całkowicie nie rezygnujemy z pracy online. Oznacza to, że musimy urządzić biuro w domu. Jak zatem wydzielić przestrzeń do pracy w mieszkaniu? Co zrobić, żebyśmy z łatwością mogli się skupić? W poniższym artykule podpowiemy, w jaki sposób skutecznie urządzić biuro domowe. 

biuro w domu

Aranżacje biura w domu – podstawowe zasady

Pierwszym ważnym elementem jest odpowiednie oświetlenie. Pomoże nam w tym wydzielenie miejsca do pracy koło okna. Jeśli nie masz takiej możliwości, zadbaj o dobrą lampkę.

W momencie, gdy decydujesz się na biuro domowe obok okna, nie zapominaj o roletach! Nie ma chyba nic równie denerwującego, jak światło padające na ekran komputera. 

Oczywiście jednym z najważniejszych aspektów jest duże biurko. Warto wybrać szeroki i jak najdłuższy blat. Ostatnio bardzo popularne jest zamawianie płyty wykonanej na wymiar. Można pod nią ustawić wiele szafek na dokumenty.

Jeśli jesteśmy już w temacie przechowywania, pamiętajmy aby było ono jak najbliżej miejsca pracy. Świetnym rozwiązaniem będzie duży regał. Dzięki niemu zachowasz ład i porządek. Dodatkowo unikniesz zmarnowanego czasu na szukanie dokumentów.

Wygodny fotel to podstawa! Często dla estetyki jesteśmy w stanie poświęcić wiele. Biuro w domu powinno być ładne, ale nie zapominajmy o naszym zdrowiu. 

Należy wybrać fotel lub krzesło z oparciem i podłokietnikami. Ważne jest również, aby dostosować wysokość siedzenia do biurka. Dlatego powinniśmy wybrać fotel z regulacją wysokości.

Biuro w domu – jakie miejsce najlepiej wybrać ?

Biuro w domu powinno być przede wszystkim funkcjonalne i dobrze oświetlone. Najlepiej przeznaczyć na miejsce do pracy osobne pomieszczenie. Pomoże nam się to wyciszyć i skupić na obowiązkach. Jest to szczególnie istotne, jeśli pozostali domownicy również pracują lub uczą się zdalnie. 

Wiele z nas jednak nie ma wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Jak zatem wydzielić miejsce na biuro domowe? Dobrym pomysłem będzie stworzenie takiego miejsca w salonie lub sypialni.

biuro w domu

Aranżacje biura w salonie – jak zadbać o ciekawe wnętrze?

Zazwyczaj pokój dzienny ma duży metraż, który nie do końca wykorzystuje swój potencjał. Biuro domowe może temu zaradzić. 

Warto ozdobić całe pomieszczenie elementami niezbędnymi do pracy. Ciekawym rozwiązaniem może być nieoczywiste miejsce do przechowywania oraz niecodzienna lampka. Wnętrze można urozmaicić również oryginalnym biurkiem lub krzesłem w żywych kolorach.

Jeżeli masz dużo miejsca, oddziel biuro domowe od reszty pomieszczenia. Możesz do tego wykorzystać regał lub szklaną ścianą. Biurko warto umiejscowić tyłem do reszty mieszkania. Dzięki temu nie będziesz się rozpraszać domowymi obowiązkami, które na Ciebie czekają. 

Biuro domowe w sypialni – o czym warto pamiętać ?

Jeśli inni domownicy również pracują z domu, warto stworzyć aranżację biura w sypialni. Dzięki temu unikniemy rozproszenia i bez problemu się skupimy. 

W tym przypadku wszystkie papiery oraz drukarkę (jeśli z niej korzystamy) warto przechowywać w zamkniętej szafie. Pomoże nam to wypocząć wieczorami. 

Biuro w domu – jakie wybrać kolory ?

Biuro w domu powinno być miejscem łatwym do wyciszenia się. Aby osiągnąć taki efekt, postawmy na stonowane barwy. Wybierz biel, beż oraz jasne odcienie szarości. Jeżeli kolory te sprawiają, że odczuwasz znużenie, przełam je mocniejszymi barwami. Postaw na kilka wyróżniających się elementów np. czerwona lampka, żółta doniczka lub pomarańczowa figurka. Kolory te skutecznie Cię pobudzą i zainspirują.