zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Stylowy dywan do mieszkania
Dom

Stylowy dywan do mieszkania. Jak go wybrać?

Wybranie odpowiedniego dywany do mieszkania jest nie lada wyzwaniem. W końcu należy się kierować wieloma istotnymi kwestiami, takimi jak budżet, czy chociażby wzornictwo. Pod uwagę należy wziąć o wiele więcej, niż tylko swoje preferencje. Sprawdziliśmy, jak dobrać stylowy dywan, który spełni wszelkie najistotniejsze wymagania. To te kryteria pomogą Ci nie popełnić gafy!

Weź pod uwagę wielkość i kształt pokoju

Jeśli mamy bardzo duży salon, który chcemy uczynić przytulnym, dobrym pomysłem może być jego wizualne pomniejszenie. Nie jest to wcale trudnym zadaniem. Doskonale sprawdzi się do niego zabawa właśnie z dywanem. Dobrze wyglądać będzie tutaj duży, stosunkowo ciemny dywan lub jasny dywan na ciemnym tle, które zajmuje centralny element. Przestrzeń wizualną można również uzyskać, wybierając dywany grube, mięsiste lub z długim włosiem, które również mogą pozytywnie wpłynąć na komfort w pomieszczeniu, chociaż utrzymanie ich w czystości może być trudne. Pamiętaj też, że nie jesteś skazany na standardowy prostokątny. Inne kształty mogą lepiej pasować do Twojej przestrzeni; na przykład, jeśli masz okrągły stół jadalny, możesz wybrać duży okrągły dywan na przestrzeń pod stołem i krzesłami.

Styl jest istotny

Kwestią, która jest niepodważalnie istotna, okazuje się oczywiście styl, w jakim urządzasz swoje inwestycje deweloperskie. To od tego zależy, jaki dywan będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Warto skupić się na tym, co lubisz, czego oczekujesz. Idź w materiały, które są funkcjonalne i podobają Ci się wizualnie. Dopasuj je do wybranego przez Ciebie stylu wnętrzarskiego, kolorystyki, która do Ciebie przemówiła, wybranych dodatków. Jeśli zdecydowałeś się na małą mieszankę, bądź ostrożny ze swoją decyzją. Komponowanie powinno być przemyślane, zrobione z głową. To doskonała okazja na odrobinę szaleństwa ze smaczkiem!

Rozważ budżet

Na koniec kwestia budżetu, jaki możemy przeznaczyć na zakup dywanów. Jeśli dysponujesz nieograniczonym budżetem, możesz pokusić się o zakup oryginalnego orientalnego dywanu z wełny lub jedwabiu, który zachwyci wszystkich domowników, bez wyjątku. Tkane ręcznie, są naprawdę niepowtarzalne i niesamowicie się prezentują. Ponadto są niezwykle trwałe (nawet setki lat), odporne na wgniecenia i plamy. Przed zakupem warto ocenić trwałość. Jak to zrobić? Gęstość powinna być kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, zwłaszcza jeśli chcesz umieścić dywan w miejscu o dużym natężeniu ruchu, takim jak korytarz, klatka schodowa lub przestrzeń na środku salonu. Gęstość to nic innego jak liczba wiązek włókien na metr kwadratowy. Im więcej ich będzie, tym trwalszy będzie dywan. Spójrz na tył tkaniny, aby zobaczyć, ile miejsca jest między każdym pęczkiem. Duży rozstaw oznacza mniejszą gęstość, a wełna szybciej się zużyje. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na grubość, elastyczność i gramaturę dywanu oraz rodzaj przędzy użytej do wykonania dywanu.