zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Nowoczesne domy
Dom

Nowoczesne domy w stylu stodoły – poznaj te projekty!

Nowoczesne domy w stylu stodoły przyciągają uwagę nie tylko miłośników designu i architektonicznych trendów. Pięknie wtopiona w krajobraz minimalistyczna forma w połączeniu z oryginalnym detalem podbija serca wielu planujących budowę domu Inwestorów. Prosta konstrukcja często sprzyja także sprawnej i ekonomicznej realizacji, a szerokie przeszklenia podkreślają wyjątkowy charakter wnętrz.

Jaki jest dom w stylu stodoły?

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły to wyjątkowe połączenie tradycji i najnowszych trendów. Bryła budynku jest prosta, z bezokapowym dachem dwuspadowym, a dzięki nietuzinkowej kompozycji wykończenia prezentuje unikalny design. Nowoczesne stodoły to najczęściej projekty domów z poddaszem użytkowym, ale miłośnicy wnętrz jednokondygnacyjnych również mogą w takim stylu wybudować swoją parterówkę. Ozdobą i wizytówką każdego domu jest jego elewacja, która decyduje o wrażeniach wizualnych. Proste linie bryły nowoczesnej stodoły doskonale podkreślają tynki z palety chłodnych bieli, szarości, czy grafitu. Znakomicie prezentują się monochromatyczne zestawienia kolorystyczne w połączeniu z antracytową tonacją stolarki i pokrycia dachowego. Elewację nowoczesnej stodoły można wyróżnić betonem architektonicznym, a klimatycznym może być naturalna okładzina, dzięki której dom będzie harmonijnie współgrać z krajobrazem. Patrząc na nowoczesny dom w stylu stodoły, nie sposób nie zwrócić uwagi na szerokie przeszklenia, które nadają bryle wizualną lekkość, a wnętrzom gwarantują doskonałe doświetlenie. Imponująco prezentują się domy z przeszkleniami dwukondygnacyjnymi. Takie rozwiązanie często wiąże się z otwarciem stropu do połaci dachu nad częścią strefy dziennej i stwarza jednocześnie możliwość kreacji wyjątkowych aranżacji.

Jeśli szukasz pomysłów na wymarzony dom w stylu nowoczesnej stodoły, zobacz te projekty z kolekcji ARCHON+ !

dom w kosaćcach
„Dom w kosaćcach 3 (N)”

Urocza mała parterówka zaprojektowana w charakterze nowoczesnej stodoły, która z pewnością przypadnie do gustu wielu Inwestorom. Minimalistyczna forma współgra z białą i grafitową kompozycją tynków, a całość pięknie koresponduje z antracytowym pokryciem dachu i pergolą nad tarasem. W salonie przewidziano duże przeszklenie, dzięki czemu rodzina może cieszyć się szerokim widokiem na zieleń ogrodu i dużą ilością naturalnego światła. Na zaprojektowanym wzdłuż elewacji ogrodowej tarasie można zaaranżować klimatyczną zewnętrzną jadalnię i kącik wypoczynkowy. Niewielkie wnętrze urzeka funkcjonalnością i bogatym programem z trzema sypialniami oraz gabinetem w części prywatnej domu i ustawnym salonem oraz praktycznymi rozwiązaniami w ramach strefy dziennej, w tym spiżarnią przy kuchni.

dom w papawerach
„Dom w papawerach”


Wyjątkowy projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem w bryle budynku. Charakter nowoczesnej stodoły podkreśla bezokapowy dach, a imponujących rozmiarów przeszklenia na elewacji ogrodowej wspaniale doświetlają wnętrze. Bazą wykończenia elewacji jest jasny tynk w połączeniu z drewnianą okładziną i grafitowymi akcentami. W salonie można wypoczywać z rodziną przy romantycznym blasku kominka, a przyległy taras zachęca do relaksu na świeżym powietrzu. W komfortowej sypialni rodziców na poddaszu przewidziano dwie garderoby, a dwa pokoje dla dzieci oferują wygodną przestrzeń do wypoczynku, nauki oraz przechowywania.

dom w szyszkowcach
„Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE”


Niezwykle efektowny dom z poddaszem użytkowym, którego ozdobą są zarówno oryginalne przeszklenia, jak i ciekawe zadaszenie nad strefą wejściową oraz tarasową. Inwestorzy ceniących modny design elewacji z pewnością zwrócą uwagę na połączenie grafitowego tynku z drewnianą okładziną. Strefa dzienna to wygodna przestrzeń z dużym salonem, jadalnią i kuchnią, którą wyposażono w wielofunkcyjny półwysep. Można przy nim wygodnie usiąść i wypić poranną kawę. Spiżarnia pod schodami uzupełnia miejsce do przechowywania. Na parterze znajduje się również gabinet i łazienka z prysznicem, a na poddaszu cztery sypialnie, które zapewniają komfortowy wypoczynek. Dodatkowo w części nocnej znajdują się dwie garderoby oraz wygodna łazienka. W projekcie tego domu uwzględniono zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz pompy ciepła jako źródła ogrzewania.


Więcej inspirujących projektów domów można znaleźć na www.archon.pl.