zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Plexi na wymiar pozwoli na efekt WOW!

Dzisiaj plexi to materiał bardzo popularny i dość często wykorzystywany. Jej właściwości doceniono w wielu gałęziach przemysłu i w warunkach domowych. Największa popularność plexi ma miejsce w reklamie. Materiał ten charakteryzuje się bardzo dużą przezroczystością i głównie ten fakt przeważa w popularności płyty z plexi.

Jak otrzymuje się plexi?

Przezroczysty i bardzo popularny materiał otrzymuje się w wyniku procesu polimeryzacji rodnikowej lub anionowej. Kształt plexi otrzymuje się natomiast poprzez obróbkę termoplastyczną przy użyciu gotowego granulatu polimerowego z wykorzystaniem wtrysku danej substancji.
Płyty można otrzymywać w formie matowej lub z bardzo dużym połyskiem. Ponadto, poprzez wytłaczanie materiału przez specjalne ustniki w chłodzonych formach, można z materiału tego tworzyć bloki lub pręty.

Właściwości plexi

Maksymalna temperatura użytkowania plexi wynosi około 80 stopni Celsjusza. Największą zaletą materiału jest fakt, że jest on odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne w tym na promieniowanie UV. Płyta bez problemu może być poddawana recyklingowi co oznacza, że jest ona przyjazna środowiskowi naturalnemu. Z powodu tych właściwości płyta wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu oraz w reklamie i w domu. To z niej tworzone są świetliki, zadaszenia, daszki, ozdobne elementy elewacyjne. Bardzo często stosowana jest jako szyba w oknach w samolotach, na statkach i w innych pojazdach.
Produkowane są z niej owiewki, oprawy lamp, aparatura optyczna i do preparatów chemicznych. Plexi nas dzisiaj otacza i słusznie, ponieważ jest to materiał mocny i bardzo wytrzymały.

Plexi w reklamie

Najczęściej plexi wykorzystywana jest w reklamie. To tam plexi na wymiar ma największe zastosowanie. Dzięki odpowiedniemu jej wycięciu i przerobieniu można tworzyć zarówno gadżety reklamowe jak i stojaki, wizytowniki czy nawet banery na reklamę. Materiał ten nie tylko można idealnie wyciąć na miarę ale także zabarwić lub specjalnie podświetlić. Przy pomocy plexi są tworzone przedmioty reklamowe, które wywołują efekt WOW, ponieważ sprawdza się ona w reklamie bardzo dobrze.
Tworzywo jest bardzo idealne do produkowania elementów w różnych kształtach, idealnie się tnie i odkształca a przykład plexi typu Fluo pozwala na tworzenie liter i napisów, ponieważ materiał tego typu ma iluminowane krawędzie. Dodać też należy, że ogromna plastyczność materiału i możliwość jego barwienia, sprawia, że plexi to prawdziwe złoto dla branży reklamowej i daje jej ogromne możliwości w tworzeniu ciekawych form reklamowych.

Czym ciąć, kleić i polerować plexi?

Polimetakrylen metalu to inaczej plexi. Materiał ten może być cięty, łączony, klejony i polerowany. Można go prostować i wyginać i tworzyć z niego przeróżne kształty i formy. Płytę plexi można pociąć nożykiem, zastosować wyrzynarkę lub przy pomocy specjalistycznej maszyny z laserem. Wszelkiego rodzaju połączenia wykonywane są przy pomocy odpowiedniego kleju, który jest światłoutwardzalny. Produkt można też polerować ręcznie lub przy pomocy specjalnego urządzenia. Plexi się też rozpuszcza wykorzystując chloroform lub inne substancje chemiczne.