zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Nieruchomości

Mieszkanie na ostatnim piętrze czyli jak dobrze wybrać?

Przy wyborze mieszkania wiele kwestii ma znaczenie. Aspektów jest tak dużo, że trzeba ustalić priorytety, ponieważ nie ma mieszkania idealnego. Część osób woli mieszkanie na parterze, a część jak najwyżej, najlepiej na ostatnim piętrze. Co sprawia, że piętro ma znaczenie? Dla kogo lepsze będzie mieszkanie niżej, a dla kogo wyżej?

Ostatnie piętro, czy nieco niżej? A może parter?

Co jest ważne przy zakupie mieszkania? Zakup mieszkania to tak poważny wydatek w budżecie, że trzeba mocno się zastanowić nad każdym jego aspektem. Najczęściej mieszkanie kupowane jest na kredyt. Oznacza to wiele lat spłacania rat. Tym bardziej trzeba zastanowić się jak to mieszkanie ma wyglądać i gdzie ma się znajdować. Ważne jest nie tylko lokalizacja w rozumieniu dzielnicy miasta. Ważne jest też piętro. Skrajności to parter i ostatnie piętro. Co sprawia, że ludzie wybierają mieszkanie na parterze albo na ostatnim piętrze? Mieszkanie na ostatnim piętrze ma swoje wady i zalety. Trzeba przyjrzeć się tym aspektom, aby świadomie dokonać wyboru. Mieszkanie to wybór na wiele lat. Dlatego też musi być on mocno przemyślany. Nie ma idealnego mieszkania, które zadowoliłoby wszystkich ludzi. Większość osób jednak jest bardzo dumna ze swojego mieszkania. Na pewne kwestie nie ma się wpływu. Jednakże mieszkanie można zaaranżować w taki sposób, aby spełniało oczekiwania mieszkańców.

Aspekty mieszkania na ostatnim piętrze

Zwolennicy mieszkania na ostatnim piętrze podkreślają, że z okna rozciąga się piękny widok na całe miasto. To przekonuje wiele osób, że warto zamieszkać jak najwyżej. Ludzie mieszkający na ostatnim piętrze mogą czuć się spokojni o to, kto mieszka ponad nimi. Nad nimi bowiem nikt już nie mieszka. Odpada zatem problem hałasów nad głową. To bardzo ważne ponieważ wiele osób skarży się, że dzieci hałasują. Dzieci skaczące nad głową na pewno nie są najlepszymi sąsiadami. Zakup mieszkania na ostatnim piętrze eliminuje ten problem. W zamian za to może pojawić się problem z przeciekającym dachem. Ludzie skarżą się czasami, że jest albo za ciepło albo za zimno. Zdecydowanie warto zorientować się jak wygląda ta kwestia w bloku, w którym ma się zamiar kupić mieszkanie. Ktoś powinien wytłumaczyć, z jakich materiałów zbudowany jest blok i czy do tej pory zdarzały się problemy z przeciekaniem dachu.

Inne aspekty przy zakupie mieszkania

Kupując mieszkanie szczególnie warto zwrócić uwagę na jego lokalizację. Najwięcej osób zwraca uwagę na to, aby mieszkanie nie znajdowało się w niebezpiecznej dzielnicy. Ważna jest także komunikacja z centrum miasta. Ważna jest też kwestia dojazdu do pracy. Jeżeli lokatorzy mają dzieci, to liczy się także bliskość przedszkola, szkoły i przychodni lekarskiej. Nie bez znaczenia jest kwestia miejsc parkingowych. Pod niektórymi blokami nie sposób znaleźć miejsca do zaparkowania samochodu. Jest to bardzo duże utrudnienie dla wielu osób. Dziś prawie każdy ma własny samochód. Jest wiele myśli, jeśli chodzi o zakup mieszkania. Trzeba jednak to mieszkanie zakupić, aby móc się wypowiedzieć o doświadczeniach.