zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

sprzątanie
Dom Wnętrza

Zwierzaki a sprzątanie – co warto mieć w swoim domu?

Jesteś miłośnikiem czworonogów? Masz psa bądź kota, a może jesteś właścicielem uroczego królika? Nie wyobrażasz sobie swojego domu bez tych kochanych istot? Posiadanie zwierząt wcale nie musi być związane z wiecznym bałaganem i mozolnym sprzątaniem trwającym godziny! Zapoznaj się z kilkoma praktycznymi poradami oraz trikami, jak skutecznie, szybko i łatwo zadbać o porządek w mieszkaniu, w którym domownikami są urocze, ale często też bałaganiące pupile.

Dom ze zwierzętami – niezbędny zestaw do szybkiego sprzątania

Sierść, ślady łapek, błoto czy też piach naniesione po spacerze, a może rozsypany żwirek czy resztki jedzenia? Utrzymanie czystości i porządku w przestrzeni ze zwierzętami to prawdziwy wyczyn! Konieczna jest zarówno regularność, jak i zaopatrzenie się w podstawowe akcesoria do sprzątania. Odkurzacz czy też mop ze spryskiwaczem to absolutnie niezbędne sprzęty – pozwolą one ekspresowo usunąć ślady butów czy łap, a także odkurzyć zrzucającą przez zwierzęta sierść. Sprzątanie nie będzie więc kojarzone z mozolną czynnością ani z nadmiernym wysiłkiem. Mop ze spryskiwaczem to praktyczne urządzenie, które bez konieczności wykręcania końcówki czy też podnoszenia wiadra pozwala szybko wyczyścić różnego rodzaju nawierzchnie – zarówno kafelki, panele, jak i podłogi kamienne. Wybierając domowy odkurzacz warto natomiast zwrócić uwagę na wymienne końcówki, które umożliwią dostanie się do różnych zakamarków. Oprócz tego warto również zadbać o wyposażenie w różnego rodzaju płyny do mycia podłogi czy odświeżacze powietrza. Z takim kompletem Twój dom będzie lśnił czystością, a także każdy będzie się czuł w nim przytulnie!

Bądź systematyczny i zadbaj o czystość w mieszkaniu!

Będąc właścicielem czworonogów warto również pamiętać o regularnym szczotkowaniu pupila, co ograniczy wypadanie sierści i zbieranie się kłębków sierści w różnych domowych zakamarkach. Przydatne będą także rolki do ubrań – można nimi wygodnie wyczyścić ubranie z sierści, jak również tapicerkę sofy czy fotela. Więcej przydatnych wskazówek na Leifheitsklep.pl.