zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Dom

Dekoracja kuchni – jak ją ozdobić, by wyglądała nadal stylowo i gustownie?

Kuchnia to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu. To tu bowiem domownicy spotykają się na wspólnym jedzeniu posiłków, niektórzy nawet odrabiają w niej lekcje, uczą się lub pracują na laptopie. Jest to miejsce kojarzące się z ciepłem, odpowiednim klimatem i przede wszystkim z przyjemną atmosferą. Warto więc zadbać, by oprócz praktycznych mebli i funkcjonalnych sprzętów, w każdej kuchni znalazło się także kilka ozdobników, które podkreślą jej jeszcze bardziej wyjątkowy klimat.

Dekoracja kuchni a konkretny styl

Osoby, które mają urządzone kuchnie w konkretnym stylu – łatwiej dopasować konkretne ozdobne akcesoria do niej w charakterystycznym klimacie. Dlatego też ci, którzy aktualnie remontują lub urządzają swoje pomieszczenia kuchenne od podstaw, radzi się, by stworzyli miejsce, które nawiązywać będzie do określonego stylu. Bardzo modne są obecnie kuchnie w stylu angielskim, nowojorskim, nowoczesnym, rustykalnym, retro oraz glamour. Dobrze w takich wnętrzach czują się zarówno sami domownicy, jak i panie domu, które chętnie w nich gotują i raczą gości pysznymi potrawami.

Praktyczne ozdoby

Magazyny wnętrzarskie oraz projektanci wnętrz nawołują, by w kuchni stawiać przede wszystkim na akcesoria przydatne, funkcjonalne, które przy okazji są bardzo eleganckie i gustowne. Jedną z takich obowiązkowych i efektownych rzeczy w kuchni stanowi oświetlenie. Lampa jak się okazuje może być prawdziwą dekoracją tego miasta. Im większa i bardziej ciekawa tym lepiej. Warto do niej dobrać w podobnym stylu kinkiet (np. nad regal lub szafkę) oraz lampę stołową. Wówczas całość prezentuje się naprawdę stylowo.

Efektowne ozdoby

Klimat w kuchni tworzą dodatki – to wiadomo nie od dziś. Warto więc zadbać również o to, by to pomieszczenie w gustowny, stosowny sposób ozdobić. Mogą to być piękne plakaty w ciekawych ramach, można zawiesić w ramkach zdjęcia rodzinne, jak i postawić na obrazy znanych artystów, które niekoniecznie prezentują motywy związane z kuchnią i gotowaniem. Dobrym pomysłem jest także udekorowanie kuchni stylowymi wazonami, w których będą znajdować się świeże kwiaty. Niektóre panie nie wyobrażają sobie także swojego królestwa bez pięknych, gustownych świeczników i zapachowych świec. To przy nich bowiem większość perfekcyjnych pań domu gotuje swoje wyjątkowe potrawy.

Jak widać z powyższego, do aranżacji kuchni należy przyłożyć się tak samo jak do tworzenia swoich salonów, sypialni czy innych pomieszczeń. Warto pamiętać, że im bardziej przytulna, klimatyczna i ozdobna kuchnia – tym lepiej i przyjemniej się w takim miejscu przebywa. Nie oznacza to jednak, że powinien panować w niej przepych i nie ład. Warto dbać, by poszczególne jej elementy do siebie pasowały i wszystko co się w niej znalazło – tworzyło harmonijną całość. Dobrze jest stawiać także na dobre jakościowo rzeczy, które w takiej kuchni sprawdzą się prze kilka kolejnych lat. Dobrze jest więc sprawdzić asortyment w lokalnych sklepikach z asortymentem wyposażenia wnętrz jak i targowiska, gdzie również można znaleźć sporo atrakcyjnych i unikatowych drobiazgów przeznaczonych do stylowych kuchni.