zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Jak udekorować gustownie salon na święta?

Co roku wiele osób chce w sposób wyjątkowy i oryginalny udekorować swój salon na święta. Większość skupia się przede wszystkim na tym pomieszczeniu, gdyż to w nim spędza najwięcej czasu cała rodzina i to w nim też przyjmuje się rodzinę i przyjaciół podczas samych świąt. Co powinno się w nim znaleźć? W jakie dekoracje warto zainwestować? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Wyjątkowa choinka

Niektórzy nie wyobrażają sobie swojego domu bez pięknej, klasycznej i co najważniejsze – żywej choinki. W większości domów, choinkę umieszcza się w centralnym punkcie w salonie. Jest ona najlepszą i najpiękniejszą ozdobą każdego domu, bez względu na to w jakim jest kolorze oraz ile dekoracji jest na niej umieszczonych. Jeśli jednak chodzi o ozdoby na choinkę to w tej kwestii co roku również panują nowe trendy. Raz modne są choinki jednokolorowe, raz wielobarwne, a innym razem na topie są te choinki, na których króluję naturalne, ręcznie wykonane dekoracje. Warto jednak postawić w tej kwestii na swoje upodobania i stworzyć choinkę, która przede wszystkim będzie podobała się domownikom.

Oświetlenie to podstawa

Nie od dziś wiadomo, że salon na swieta musi błyszczeć. I to najlepiej wieloma świecidełkami umieszczonymi w każdym kącie. Bardzo popularne jest teraz wieszanie kurtyn świetlnych na okna. Kilkaset lampek ledowych tworzy swoistą „firanę” na oknie, która doskonale błyszczy szczególnie wtedy, gdy za oknem zapada zmrok. Oprócz takiej kurtyny dobrze wyposażyć się również w cotton ballsy. Je akurat można znaleźć w sklepach przez cały rok. Domownicy często umieszczają je na meblach, parapetach, za telewizorem a nawet na oparciu sofy. Ich klimatyczne światło zdecydowanie nastraja do rozpoczęcie świętowania i wczucia się w typowo Bożonarodzeniowy nastrój.

Świąteczne figurki

Polacy kochają figurki wprawiające w świąteczny nastrój. W salonach bezapelacyjnie muszą się więc znaleźć mikołaje, renifery, bałwany wykonane ze szkła, z ceramiki, z metali, gliny czy innych tworzyw. Im więcej tym lepiej, choć warto zawsze spojrzeć, by poszczególne elementy ze sobą współgrały i pasowały do siebie pod względem stylistyki.

Praktyczne dodatki

W typowo świątecznym salonie nie może zabraknąć typowo praktycznych dodatków, które nie tylko nawiązują do świąt ale też, z których na co dzień mogą korzystać domownicy. Mowa tu o wszelkich poduszkach, kocach, firanach, zasłonach, bieżnikach i serwetach. W każdym domu już przed świętami pojawiają się tego typu dekoracje w kolorach czerwieni, bieli i zieleni, na których widnieją urocze płatki śniegu, mikołaje, bałwanki, renifery, bombki oraz inne ozdoby.

Warto stworzyć w swoich pomieszczeniach wyjątkowy, ciepły klimat na święta. Klientom poleca się by już na początku grudnia wyciągnęli swoje dekoracje, które wprowadzą ich w typowo świąteczny nastrój. Można zacząć od wspomnianych wyżej poduszek. Dobrym pomysłem jest także zakupienie aromatycznych świec, których zapach również będzie kojarzył się z nadchodzącymi świętami. Na topie są absolutnie świece o zapachu ciastek, cynamonu, pierniczków, czekolady itp.