zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Dom

Zielone obrazy na ścianach – aranżacje salonu w „Zielonym domu”

Kolor zielony zależnie od kraju i kultury może oznaczać coś innego, np. w Irlandii przynosi on szczęście, a w krajach islamskich to kolor święty. Od zawsze jednak jest on utożsamiany z naturą i przyrodą, a także odrodzeniem i płodnością. Kolor zielony ma także działanie terapeutyczne – uspokaja i poprawia samopoczucie, dlatego warto w swoim domu postawić na zielone wnętrza, np. w formie obrazów. 

Zielone obrazy – pejzaże z drzewami

To ponadczasowa klasyka – zielone obrazy, które przedstawiają pejzaże z drzewami, pasują przede wszystkim do klasycznych wnętrz, a także takich, które urządzone są w stylu rustykalnym czy kolonialnym – wybór jest bardzo różnorodny, więc zawsze mamy gwarancję, że znajdziemy dokładnie to, czego szukamy. Do klasycznych wnętrz najlepiej pasują zielone obrazy, które posiadają tradycyjne ramy, natomiast do bardziej nowoczesnych salonów lepszym wyborem będą takie bez ram i na przykład w formie tryptyków. Do nowoczesnych wnętrz zamiast klasycznych pejzaży lepiej także wybrać zielone obrazy przedstawiające drzewa. Może to być rozświetlona słońcem korona lub samotne drzewo na tle jasnego nieba. 

Liście, trawy i kwiaty

Zieleń na obrazach bardzo często przedstawiana jest w postaci takich elementów natury jak liście, trawy i inne zielone rośliny. Może to być na przykład niezwykle dekoracyjny liść monstery, paproć czy palma, a także seria mniejszych obrazków z trawami czy liśćmi. W salonach urządzonych w duchu nowoczesnym można postawić także na tryptyki lub serie obrazów, które składają się z jeszcze większej ilości elementów, oczywiście takie rozwiązania mogą także świetnie sprawdzić we wnętrzach klasycznych – wystarczy tylko właściwe dopasować je do pozostałych elementów wystroju. Takie zielone obrazy są bardzo dekoracyjne , a także zaskakujące. 

Figury geometryczne, mandale i abstrakcje

Zielone obrazy to także różnego rodzaju abstrakcje, które oddziałują na nas nie tylko świeżą i intensywną zielenią, ale również formą. Pod tym względem wybór jest także bardzo różnorodny – można postawić między innymi na geometryczne wzory i figury, które świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, a także inne abstrakcje, czy nawet mandale, jeśli urządzamy salon w stylu boho. Oczywiście sama zieleń może mieć bardzo różny odcień – jest to kwestia, o której decydują nasze preferencje, a także pozostały wystrój salonu czy jadalni – takie obrazy sprawdzą się praktyczne wszędzie, nawet w łazience czy pokoju dziecięcym. 

Dlaczego warto postawić na zielone obrazy?

Zieleń to kolor, który niesie ze sobą spokój, harmonię, pozytywne emocje, a także siłę, rozwój i odrodzenie – jeśli otaczamy się takimi barwami, to one również na nas w taki sposób oddziałują. Poza tym jest to kolor, który ma bardzo szerokie możliwości aranżacyjne – pasuje do bardzo wielu innych barw, więc wnętrza będą prezentować się świeżo, a także spójnie z innymi elementami wystroju. We własnym salonie możemy mieć choć niewielką namiastkę lasu, parku, ogrodu czy dżungli, a to zawsze niesie ze sobą pozytywne wibracje.