zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Wysokiej klasy grzejniki olejowe

Idzie zima, w związku z czym trzeba zadbać o odpowiednie ogrzewanie. Sposobów na to jest wiele, od kominków i pieców, przez ogrzewanie centralne, po dogrzewanie się mniejszymi grzejnikami gazowymi, elektrycznymi lub olejowymi. I właśnie te ostatnie zyskują obecnie na popularności. Jakie są zalety grzejników olejowych i gdzie można nabyć najlepszej jakości urządzenia?

Jak działa grzejnik olejowy?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że grzejniki tego typu nie powinny służyć jako główne źródło ogrzewania całego domu, lecz jako dodatkowy element ogrzewający, który warto stosować w pomieszczeniach zimnych, takich jak garaż czy piwnica. Grzejniki olejowe leroy merlin należą do jednych z najbardziej popularnych grzejników, bowiem gwarantują bezpieczeństwo, efektywność energetyczną oraz skuteczność.
Podstawowe grzejniki olejowe składają się z zestawów połączonych żeberek oraz kolumn. Ponadto występują także urządzenia, które są całkowicie płaskie, nie mają żeberek ani kolumn i wykonane są z jednej bryły. Bardzo ważną cechą grzejników olejowych jest ich mobilność – można postawić je w różnych miejscach i przesunąć w dowolnej chwili, a do podłączenia wystarczy jedynie zwykłe gniazdko ścienne. Z reguły, celem przesuwania grzejnika zamontowane są kółka. Dostępne są jednak także modele, w których zamontowano uchwyty do noszenia.
Wewnątrz żeber i korpusu znajduje się olej diatermiczny, który ulega zużyciu, więc nie musi być uzupełniany. Jest on zasobnikiem ciepła, kumuluje je, a następnie oddaje na zewnątrz, wobec czego wciąż ta sama substancja krąży w obiegu.
Zastosowany w grzejnikach olej ma dwie bardzo istotne właściwości, które sprawiają, że idealnie nadaje się do kumulacji ciepła. Po pierwsze – ma wysoką temperaturę wrzenia, co oznacza, że substancja w grzejniku magazynuje dużą ilość ciepła, jednak nie ulega wrzeniu. Po drugie – grzejniki olejowe mają dużą pojemność cieplną, co sprawia, że przez długi czas emanują ciepłem, nawet po wyłączeniu prądu.

Rodzaje grzejników olejowych

Na rynku, także w Leroy Merlin występuje kilka rodzajów grzejników elektrycznych, takie jak: energooszczędne, z zainstalowanym termostatem, timerem czy nawiewem.
Urządzenia energooszczędne mają na celu oszczędzanie energii. Wpływ na to ma kilka czynników. Jednym z nic jest ich mobilność, czyli ogrzewanie powierzchni tylko tam, gdzie jest to potrzebne. Ponadto grzejniki energooszczędne cechują się pobieraniem niskiej ilości energii. Wpływ na to ma funkcja ustawiania energii, w momencie zbyt wysokiego nagrzania oleju, urządzenie automatycznie obniża pobieraną moc.
Bardzo popularne są także grzejniki z wbudowanym termostatem, który reguluje pracę urządzenia i dostosowuje jego temperaturę do otoczenia. Dzięki tej funkcji, pomieszczenia nigdy nie są ani przegrzane, ani niedogrzane.

Podsumowując, grzejniki olejowe to bardzo dobre rozwiązanie na ogrzewanie różnych typów pomieszczeń. Grzejniki oferowane przez Leroy Merlin to urządzenia najwyższej klasy w bardzo atrakcyjnych cenach, które cechują się nie tylko energooszczędnością, lecz przede wszystkim bezpieczeństwem i efektywnością.