zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Sprzątanie galerii handlowych na najwyższym poziomie

Galerie handlowe to miejsca, w których można bardzo miło spędzić wolny czas. Do galerii można udać się na zakupy, zjeść lunch ze znajomymi czy wybrać się do kina na najnowszy film. Oferta największych galerii handlowych jest bardzo szeroka – znajdują się tam zarówno sklepy odzieżowe, kosmetyczne, z artykułami spożywczymi, jak i punkty realizujące najróżniejsze usługi np. biura podróży, pralnie chemiczne, kino czy salony fryzjerskie. Wielbicielki zakupów mogą spędzić w galerii praktycznie cały dzień i z pewnością nie będą się nudzić. Galerie mogą odwiedzać codziennie tysiące osób, dlatego tak ważne jest ich praktycznie nieustanne sprzątanie. Duża powierzchnia wymaga licznego personelu sprzątającego, a także niezbędnego sprzętu, aby móc wszystko wyczyścić przed ponownym otwarciem galerii dla klientów.

Jak zadbać o czystość w galerii handlowej?

W galerii handlowej należy zadbać o czystość najróżniejszych pomieszczeń, w tym poszczególnych sklepów, toalet, ciągów komunikacyjnych, ruchomych schodów, wind, parkingów, terenów zielonych, jak i okien, posadzek czy poręczy. Sprzątanie galerii handlowych to wyzwanie dla każdej firmy sprzątającej, dlatego warto postawić na doświadczonych specjalistów w swoim fachu.

Aby zadbać o czystość w galerii handlowej należy mieć do tego odpowiedni sprzęt, niezbędną chemię, ale także liczny personel, który będzie w stanie zająć się pracą na ogromnej powierzchni. Należy pamiętać o myciu podłóg i wymianie wycieraczek szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ale nie tylko oraz regularnym czyszczeniu podłogi, które warto wykonywać wtedy, kiedy galeria handlowa jest najmniej oblegana w ciągu dnia, zadbać o czyste toalety, z których korzysta wiele osób i dostarczać tam środki higieniczne i te do dezynfekcji rąk. Gdy zabrudzeniu ulegnie podłoga, co będzie stwarzało niebezpieczeństwo dla klientów np. zagrożenie poślizgnięcia się należy jak najszybciej pozbyć się plam i oczyścić daną powierzchnię. Jest to bardzo ważne ze względu na przepisy bezpieczeństwa i przykre zdarzenia, które mogą mieć miejsce. Sprzątanie w galerii wymaga więc czasem bardzo szybkiego reagowania, aby zapewnić bezpieczeństwo klientom.