zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Modne ściany w nowoczesnych aranżacjach

Ściany są niezwykle ważne w aranżacji każdego pomieszczenia, nadają dusze wnętrzu i pełnią funkcję dekoracyjną.

Kolory i wzory
Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się obramowania. 
Ściany są pomalowane na jednolity kolor z wyjątkiem ich granic, które mają ciemniejszą barwę. Ten efekt sprawia, że każdy element, który zostanie umiejscowiony w centrum ściany, zostanie od razu zauważony i wyróżniony. Taka ściana idealnie pasuje do minimalistycznych, klasycznych i eleganckich wnętrz. 

Tam, gdzie potrzebna jest lekkość i harmonia, idealnie sprawdzi się przejście kolorów – czyli efekt ombre. Szczególnie zalecane jest połączenie kolorów, które dają efekt wschodu słońca. 

Pastelowe ściany to moda, która co jakiś czas wraca i nie ma w tym dziwnego. Każdy kto przebywa w takim pomieszczeniu czuje spokój i odprężenie płynące od tych lekkich, subtelnych kolorów. 

Paski są bardzo modnym, ale i praktycznym rozwiązaniem dla małych lub niskich pomieszczeń – optycznie powiększając wnętrze. 

Modne ściany mają też egzotyczne kwiaty i figury geometryczne, pięknie zdobiąc każdy kąt i stanowiąc niecodzienne, bardzo oryginale połączenie. 

Materiały, struktury
Dla tych, którym gładkie ściany wydają się nudne i oklepane, stworzono innowacyjne możliwości, które wyniosą aranżacje ścian na wyższy poziom.

Ceglana ściana jest bardzo praktycznym i uniwersalnym wyborem.
Pasuje do większości materiałów – doskonałe współgrając z drewnem, kamieniem, szkłem czy stalą, a kominek aż się prosi o wbudowanie go w taką ścianę. Szczególne są modne aranżacje, gdzie cegła jest na jednej ścianie – wtedy warto postawić na intensywnie czerwony kolor ocieplający wnętrze, biały jeśli warto pomieszczenie powiększyć albo czarny za sprawą, którego zawieszone elementy dekoracyjne jeszcze bardziej przyciągną uwagę. 

Cegła – praktyczny i uniwersalny wybór, pasuje do większości materiałów, idealnie współgra z drewnem, kamieniem, szkłem i stalą. Czerwona ociepli wnętrze, biała powiększy pomieszczenie, a czarna sprawi, że elementy dekoracyjnie przemówią wyjątkowo dobitnie i silnie.

Beton – jest surowy, mimo to wygląda bardzo elegancko. Można go ocieplić dodając żywe i kolorowe elementy lub pozostawić jego modną surowość, nadając pomieszczeniu industrialny charakter. 

Panele podłogowe – położone na ścianę dają ciekawe i niebanalne połączenie. Są bardzo przyjemne w dotyku i nadają świeżości pomieszczeniu. 

Panele 3D – świetnie nadają się na ścianę za kanapą, gdyż są bardzo wygodnym zagłówkiem, mają także izolację cieplną i akustyczną. Wypukła struktura stanowi bardzo oryginalny element dekoracyjny dodający również trójwymiarowości pomieszczeniu.  

Panele z mchu – obok efektu żywej zielonej ściany bardzo ciężko przejść obojętne. Panele są zrobione ze spreparowanego i zabezpieczonego mchu, więc nie potrzebują już żadnych dodatkowych zabezpieczeń czy pielęgnacji. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu, wystarczy zamontować panele w ocienionym miejscu z dala od jakichkolwiek źródeł ciepła i zapewnić w pomieszczeniu 40% – 60% poziomu wilgotności.