zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

modne dodatki
Wnętrza

Modne ozdoby – co wiesza się dzisiaj na ścianach?

Odpowiednia aranżacja domu lub mieszkania wymaga doboru wielu różnych elementów. Istotne są nie tylko meble albo kolor ścian. Ogromną rolę odgrywają również rozmaite dodatki. Jakie dekoracje ścienne i sufitowe są dzisiaj modne? Co warto wykorzystać we wnętrzach nowoczesnych, a co w nieco bardziej klasycznych? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Obrazy nigdy nie wychodzą mody

Przede wszystkim warto podkreślić, że efektowne obrazy nigdy nie wychodzą z mody. Przy czym nie musisz od razu wieszać w swoim salonie Picasso albo Matejki. Na rynku działa dzisiaj wielu bardziej i mniej znanych artystów. Atrakcyjne dzieło sztuki można kupić w całkiem niskiej cenie, nie wydając na to swojej rocznej pensji. Oczywiście warto wybierać obraz nie tylko pod kątem przesłania, jakie za sobą niesie. Ważna jest jego kolorystyka oraz styl. Te elementy muszą bowiem pasować do całego wnętrza, aby stworzona kompozycja była spójna. Popularne są dzisiaj zarówno obrazy monochromatyczne, jak i te bardzo kolorowe. Te pierwsze częściej są używane w nowoczesnych przestrzeniach, ale nie wykluczone jest również włączenie ich do wnętrz klasycznych, pełnych antyków i staroci. Obrazy to jednak nie jedyne dekoracje ścienne i sufitowe na jakie warto postawić.

Rzeźba na ścianie?

Nikt nie powiedział, że rzeźby mogą stać jedynie w muzeach lub stać na specjalnie przygotowanych  postumentach. Niektóre wersje doskonale bowiem prezentują się również na ścianie. Mogą one przybrać formę ozdobnych talerzy, starannie wykończonych i oryginalnie pomalowanych. Mogą być też elegancką, metalową konstrukcją. Wiele osób stawia też na tematyczne dekoracje ścienne i sufitowe. Fani żeglowania i morza urządzają na przykład marynistyczne wnętrza, pełne biało-niebieskich pasów oraz żeglarskich akcentów. Jednym z nich może być kotwica albo koło sterowe, które doskonale będzie prezentowało się na ścianie. Z kolei fani historii oraz tematu lotnictwa na pewno docenią ozdobę w formie śmigła jednego z ulubionych modeli samolotów. W zakresie doboru dekoracji ściennych i sufitowych ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Dekoracje użytkowe

Warto też podkreślić, że dekoracje ścienne i sufitowe, takie jak np. https://9design.pl/pol_m_Dodatki_DEKORACJE-SCIENNE-I-SUFITOWE-2872.html nie muszą pełnić wyłącznie ozdobnej funkcji. W salonie, korytarzu, sypialni czy kuchni doskonale sprawdza się również sztuka użytkowa. Popularne są w tym zakresie chociażby ozdobne półki stojące lub wiszące. Osoby urządzające swój dom lub mieszkanie często sięgają również po ozdobne lustra. Poza tym modne są oryginalne zegary albo wyjątkowe kalendarze.