zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Meble kuchenne w stylu angielskim – eleganckie, harmonijne i gustowne wnętrz

Meble w stylu angielskim coraz częściej przyciągają projektantów, designerów oraz klientów indywidualnych. Ich niepowtarzalny styl, jakość wykonania oraz dbałość o detale sprawia, że kuchnia wygląda niesamowicie oryginalnie i wyjątkowo. Nie każdy jednak ma odwagę, by zdecydować się na takie wnętrze. A szkoda, bo jest to naprawdę ciekawa propozycja dla osób lubiących prostotę i piękno w typowo nietuzinkowym stylu.

Meble kuchenne w stylu angielskim

Najczęściej klienci przekonują się do tego, by urządzić swoje kuchnie w stylu angielskim. Dlaczego? Są one bardzo praktyczne, funkcjonalne i przede wszystkim estetyczne. To zdecydowanie przeciwieństwo dla tych wszystkich nowoczesnych wnętrz, w których brak kolorów i wzorów. To także inny model dekoracji niż np. w stylu rustykalnym, czy orientalnym. Kuchnia w stylu angielskim jest estetyczna, zadbana, pełna ciekawych, spójnych ze sobą detali. I co najważniejsze jest to model ponadczasowy, który spokojnie sprawdzi się również nawet za 5, 10 i 15 lat.

Jak wygląda taka kuchnia w praktyce?

Przeglądając inspiracje znanych magazynów wnętrzarskich, które skupiły się na kuchniach w stylu angielskim, można dostrzec naprawdę ciekawe, niebanalne pomysły na stworzenie funkcjonalnego i estetycznego pomieszczenia jednocześnie. W kuchni urządzonej na styl angielski nie brakuje mebli, które spokojnie pomieszczą cały niezbędny asortyment. Są one najczęściej stworzone z dobrego jakościowo drewna, pomalowanego na biały kolor. Do tego dochodzą blaty w kolorze jasnego brązu oraz co najważniejsze – piękne, efektowne uchwyty, które stanowią tak naprawdę „wisienkę na torcie” w takiej kuchni. W tym pomieszczeniu nie powinno również zabraknąć dużej, stylowej lampy oraz firanek i zasłon, które będą ozdobione kwiatowymi wzorami. Kwiaty to bardzo ważny element stylu angielskiego. Ten wzór powinien być delikatny, subtelny i bardzo estetyczny. Jest on swoistym dopełnieniem wnętrza, gdzie królują raczej jasne, stonowane barwy.

Miejsce przytulne

Meble kuchenne w stylu angielskim charakteryzują się prostotą, minimalizmem. Występują jednak na nich delikatne elementy ozdobne, które tak naprawdę są właśnie kwintesencją stylu angielskiego. Wiele osób właśnie kocha ten styl za delikatne wzory, za szkocką kratę, rzeźbione na meblach kwiaty i przyjemne w dotyku, przytulne materiały.
Dzięki temu nawet przy małej ilości bibelotów, można w tym miejscu poczuć się jak w domu u dziadków na wsi. Taka kuchnia ma być ciepła, przytulna. Domownicy chętnie powinny w niej spędzać czas i to nie tylko na gotowaniu i jedzeniu, ale również na wspólnych rozmowach i czytaniu książek.

Osoby, które aktualnie urządzają swoje kuchni powinny rozważyć wprowadzenie do niej stylu angielskiego. Jak wynika z powyższego, jest on tak elegancki i gustowny, że zauroczy od razu wiele pań domu, które traktują to miejsce jako swoje królestwo. Dobrze jest jednak poszukać mebli w stylu angielskim u znanych i sprawdzonych producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu takiego stylowego asortymentu. Warto jest również zwrócić uwagę na poszczególne dodatki i akcesoria, które również powinny być precyzyjnie dobrane do tego miejsca.