zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Mała łazienka w stylu loft
Wnętrza

Mała łazienka w stylu loft – nowoczesna aranżacja

Styl loftowy stał się w ostatnich latach szalenie popularny, ale warto wiedzieć, że nie jest on nowy – wnętrza urządzane w takim designie zaczęły pojawiać się w latach 50. XX wieku. Dziś przeżywa renesans, bo choć pozornie opiera się na prostocie, można łączyć w nim wiele ciekawych elementów. Charakterystyczna dla tego stylu jest swoista surowość: w kolorach, ale i w materiałach. Barwy bazowe charakterystyczne dla tego stylu to czarny, szary i biały, ale niejednokrotnie okrasza się je dodatkowym kolorem. Musi być intensywny, dobrze sprawdzi się więc czerwień, kobalt albo butelkowa zieleń. Wyposażenie łazienki powinno dopełniać tę surowość: lampy i kinkiety wybieramy matowo wykończone, ceramika łazienkowa niech będzie biała, szara lub czarna. To, z czym możemy zaszaleć to armatura łazienkowa.

Styl industrialny w łazience – kable, cegły i beton

To, że styl ten cechuje się surowością nie oznacza, że jest nudny. Wręcz przeciwnie! Wybierając płytki na ścianę oraz na podłogę warto wyjść poza schematy, które często nakazują nam nudne i oklepane rozwiązania. Styl industrialny czerpie inspiracje ze starych fabryk, dlaczego zatem nie użyć cegły na którąś ze ścian? Z lampą – żarówką na długim kablu i czarnymi dodatkami będzie wyglądała bardzo stylowo i autentycznie. Podobnie jest z podłogą – ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie podłogi z mikrocementu, czyli materiału, który do złudzenia przypomina surowy beton.

Jednym z elementów wyposażenia łazienek, które zawsze zwraca uwagę jest armatura. O ile umywalka może być stonowana, z baterią możemy poszaleć. Chyba nie ma armatury, która nie pasowałabym do tego stylu. Najprostszym rozwiązaniem będzie czarna, matowa bateria. Jeśli jednak chcemy przełamać surowość białych płytek czy betonu, warto zastanowić się nad baterią złotą lub miedzianą.

Mała łazienka – jak sprawić żeby wydawała się większa?

Przestronna łazienka to marzenie wielu osób, nie zawsze jednak pozwala na to projekt mieszkania czy domu. Są natomiast sposoby na to, żeby urządzając łazienkę, optycznie ją powiększyć. Jednym z trików jest zastosowanie na dole ciemniejszych kolorów, a na górze jaśniejszych – to sprawi, że sufit będzie wydawał się wyższy. Innym rozwiązaniem jest wyposażenie łazienki w duże lustra, najlepiej żeby były dość spore i oprawione w cienką ramę. W stylu loftowym sprawdzi się rama czarna i matowa. Umieszczenie w łazience dwóch czy nawet trzech luster pozwoli nam uzyskać w pomieszczeniu głębię. W powiększeniu łazienki pomogą także odpowiednie płytki – chcąc uzyskać efekt przestrzeni, wybierzmy te, które mają wielki format. Sporo miejsca zaoszczędzimy także stawiając na prysznic, zamiast wanny.