zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Które urządzenia ogrodowe powinien posiadać każdy ogrodnik?
Ogród

Które urządzenia ogrodowe powinien posiadać każdy ogrodnik?

Z racji tego, że zbliża się wiosna, wielu ogrodników ruszy porządkować swoje ogrody. Z pewnością po zimie, w każdym ogrodzie jest pełno pracy, którą najlepiej jest rozłożyć na kilka dni. Niemniej jednak koniecznie trzeba również zwrócić uwagę na to, że każde prace ogrodowe, by poszły szybko i sprawnie niezbędne są odpowiednie urządzenia. Wobec tego, które z nich okażą się niezbędne do ogrodu?

Glebogryzarka i aerator- niezbędne urządzenia do prac w ogrodzie

Glebogryzarka i aerator to z pewnością dwa, podstawowe urządzenia, bez którego prace ogrodowe nie mogłyby przebiegać w tak szybkim i spranym tempie. Glebogryzarka wbrew pozorom jest jednym z najbardziej przydatnych urządzeń w ogrodzie, dzięki niemu można szybko i sprawnie przygotować ziemię do założenia nowego trawnika, a także pod zasadzenie nowych roślin ogrodowych. Glebogryzarka będzie mogła szybko spulchnić ziemię, a dzięki temu o wiele lepiej przyjmie ona wszystkie nasiona. Ogrodnicy powinni jednak pamiętać, że na rynku obecnie istnieje niezwykle szeroki asortyment glebogryzarek i różnią się one przede wszystkim napędem. Można więc zdecydować się na glebogryzarkę elektryczną, mechaniczną i spalinową. Niemniej jednak jeśli nasz ogród jest terenem pochyłym o dużej powierzchni, wówczas modele mechaniczne nie są polecane, ze względu na swoją dużą wagę.

Z kolei aerator jest niezwykle przydatnym urządzeniem przede wszystkim, ze względu na swoją budowę. Dzięki niemu, można wyciąć w glebie otwory na głębokości około 1,5 centymetra. Będą one skutecznie doprowadzać tlen i napowietrzą trawnik. To z kolei przyczyni się do jego szybkiego wzrostu i zachowania zielonego koloru na znacznie dłużej. Trawa stanie się bardziej odżywiona, a także korzenie roślin zostaną pobudzone do wzrostu.

Nożyce do żywopłotu oraz pilarka- to również się przyda!

Myśląc o praca porządkowych lub nawet i pielęgnacyjnych w ogrodzie, nie można zapomnieć również o żywopłotach. By można było nad nim skutecznie zapanować, niezbędne okażą się nożyce do żywopłotu. To urządzenie niezwykle poręczne, a także bardzo proste w użyciu. Dzięki niemu szybko pozbędziemy się wystających gałązek, a także będziemy mogli nadawać roślinom i małym drzewkom odpowiednie kształty. Podobnie jak w przypadku większości urządzeń do ogrodu, nożyce do żywopłotu również cieszą się dość szerokim asortymentem, a główny podział dokonywany jest ze względu na napęd. W przypadku kiedy żywopłot jest dość pokaźnych rozmiarów, a także zajmuje dość dużo terenu wokół domu, warto stawiać na nożyce spalinowe. Są one niezwykle wygodne w użyciu, a co więcej za ich pomocą można skutecznie przyciąć nawet grubsze gałęzie nie naruszając jednocześnie struktury pędów roślin. 

Pilarka to kolejne urządzenie, bez którego ogrodowe prace porządkowe i pielęgnacyjne nie mogłyby być tak efektywne. Co więcej pilarki występują w wielu różnych rodzajach, więc na brak wyboru ogrodnicy nie będą mogli narzekać. Dlaczego jednak warto mieć pilarkę w swoim ogrodzie? Otóż jest to urządzenie niezwykle wszechstronne i uniwersalne, a dodatkowo cechuje się niezwykle prostą obsługą. Pilarka przyda się wszędzie tam, gdzie trzeba wyciąć chociażby zniszczone gałęzie, przyciąć drzewa i krzewy, a nawet przygotować drewno na opał do domowego kominka. Przy dość dużym i wymagającym ogrodzie poleca się głównie modele spalinowe. Niemniej jednak warto przygotować się na to, że długie i intensywne użytkowanie pilarki wymaga również użycia większej siły. Modele elektryczne z kolei sprawdzą się głównie przy pracach pielęgnacyjnych.