zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Jak wybrać darmowy program do projektowania wnętrz 3d po polsku?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie profesjonalne zaprojektowanie łazienki, kuchni czy salonu nie jest już domeną tylko i wyłącznie projektantów wnętrz czy architektów. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób jest zainteresowana samodzielnym wybraniem mebli, a także ich rozstawieniem w poszczególnych pomieszczeniach. Należy zaznaczyć, że w ten prosty sposób możliwe jest także zaoszczędzenie pieniędzy. Na jaki darmowy program do projektowania wnętrz 3d po polsku warto się zdecydować?

Autodesk HomeStyler

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że narzędzie działa nie tylko i wyłącznie z poziomu przeglądarki, ale również jest darmowe. Doskonale zda egzamin w przypadku projektowania mieszkania, domu czy posesji. Ponadto program pozwala użytkownikowi korzystać z widoku w rzucie 3D oraz 2D. Wyposażony jest w bardzo dużą liczbę istotnych elementów, które są niezbędne w procesie projektowym. Godny uwagi jest fakt, że użytkownik ma możliwość korzystania z różnych elementów umeblowania.

Sketchup Make

Warto mieć świadomość, że jest do darmowa wersja płatnego narzędzia, które jest stosowane w różnego rodzaju pracowniach projektowych. Należy wiedzieć, że omawiane narzędzie jest stosunkowo proste i intuicyjne. Użytkownik nie będzie miał większych problemów ze zbudowaniem całego mieszkania od podstaw.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że program jest wyposażony w bardzo dużą liczbę gotowych modeli. Można w ten sposób wykorzystać nie tylko i wyłącznie umywalki, ale również zabudowy AGD określonych firm. Ponadto możliwe jest zainstalowanie bardzo dużo darmowych pluginów.

Blender

Jest to bezpłatne narzędzie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Użytkownik ma bowiem możliwość tworzenia obiektów 3D. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany program nie jest dedykowany tylko i wyłącznie osobom zajmującym się projektowaniem wnętrz. Świetnie sprawdzi się w przypadku użytkowników związanych ze środowiskiem animacji i gier. Zdecydowanie najczęściej wymienianym minusem tego narzędzia jest niestandardowy interfejs użytkownika, do którego trzeba się przyzwyczaić.

Sweet Home 3D

Program jest przeznaczony przede wszystkim do planowania wnętrz. Koniecznie należy jednak zdawać sobie sprawę, że w porównaniu do bardzo podobnych narzędzi dostępnych w internecie będzie pozwalał zaaranżować nawet kilka pomieszczeń jednocześnie. Nie można oczywiście zapomnieć, że w Sweet Home 3D możliwe jest bardzo dokładne zdefiniowanie umiejscowienia czy wymiarów poszczególnych obiektów.

Osoby, które są w posiadaniu rzutu domu czy mieszkania mogą bez żadnego problemu wczytać go, a następnie wykorzystać do zbudowania określonej przestrzeni. Godny uwagi jest również fakt, że na stronie producenta znajduje się bardzo duża liczba dodatków. Z kolei osoby, które będą miały problemy z obsługą programu, mogą skorzystać z dostępnych poradników wideo. Narzędzie dedykowane jest nie tylko zawodowym architektom i projektantom wnętrz, ale również osobom, które są zainteresowane samodzielnym zaprojektowaniem mieszkania.