zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Jak tanio urządzić salon czyli sposoby na oszczędne dekoracje

Może się wydawać, że remont i urządzenie mieszkania, to poważne koszty. Trzeba zarezerwować na ten cel dość duże sumy w domowym budżecie. Tymczasem można zrobić wiele, aby zaoszczędzić. Jak tanio urządzić salon?

Sposoby na tanie meble

Jeżeli odświeżenie salonu ma polegać na zakupie nowych mebli, to trzeba poszukać mebli w korzystnej cenie. Najprościej poszukać mebli używanych. Gdzie można szukać takich mebli? Można przejrzeć portale aukcyjne z odbiorem osobistym w najbliższej okolicy. Wiele osób pozbywa się starych mebli, które są jeszcze bardzo ładne i funkcjonalne. Dzięki temu można w bardzo korzystnej cenie nabyć pełnowartościowe meble. Można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i dokonywać takiej wymiany co jakiś czas. Dzięki temu wystrój nie znudzi się mieszkańcom domu lub mieszkania. To wspaniały sposób. Bardzo dobrą metodą jest też odwiedzanie outletów meblowych. Można tam kupić meble po ekspozycji, meble takie są w bardzo dobrym stanie. Tak naprawdę nic im nie dolega. Po prostu były już wystawione i ludzie mogli oglądać je na wystawie sklepowej. Jednak nie wpływa to w żaden sposób na ich cechy funkcjonalne.

A coś innego niż meble?

Świetnym sposobem na odświeżenie salonu jest pomalowanie ścian na inny kolor. Można zastosować metodę kontrastów. Jeżeli do tej pory ściany były bardzo jasne to teraz można zastosować jakiś ciemny element, na przykład jedną całą ścianę w ciemnym kolorze. Można także zdecydować się na duży obraz. Tak naprawdę jest wiele metod, jak niskim nakładem kosztów finansowych, uzyskać wspaniały efekt, który na długo zapadnie w pamięć mieszkańcom i gościom. Inspiracją może być internet, a także specjalistyczna trasa. Stamtąd można czerpać inspiracje. Czasami jedna niepozorna dekoracje potrafi odmienić wygląd całego pomieszczenia. Dlatego też warto wybrać się do sklepu z dekoracjami do mieszkania. Czasami może wpaść w oko coś naprawdę wspaniałego. Nie trzeba od razu wymieniać wszystkich mebli.

Promocje, rabaty i negocjacje

Kluczem do oszczędności przy remoncie i aranżacji salonu, jest robienie zakupów we właściwych sklepach. Wiadomo, że w niektórych sklepach towary są droższe niż w innych. Posiadając taką wiedzę można naprawdę sporo zaoszczędzić. Warto poradzić się swoich znajomych i członków rodziny. Z pewnością wiele osób doskonale wie gdzie w okolicy kupić tanie farby do ścian, a także niedrogie meble. Zawsze można jeszcze targować się ze sprzedawcą. To daje znakomite rezultaty szczególnie przy sprzedaży bezpośredniej. Bardzo często osoba, która wystawia ogłoszenie o sprzedaży mebli, jest zdecydowana na to aby te meble sprzedać i to jak najszybciej. Dlatego też taka osoba jest skłonna do negocjacji. Warto polować na wszelkie promocje, rabaty, upusty. Są takie okresy w roku, kiedy sklepy organizują masowe wyprzedaże towarów. Warto wiedzieć kiedy będzie najbliższa wyprzedaż. Znajomość reguł rynku pomaga w panowaniu nad swoim portfelem i nad wydatkami. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy i cieszyć się pięknym salonem.