zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Dom

Jak ochronić dom przed uporczywymi owadami?

Ciepłe dni zwiastują nie tylko więcej czasu spędzonego na świeżym powietrzu, ale również insekty, które bywają uciążliwe dla właścicieli mieszkań i domów z ogródkami. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w środki zaradcze, które umożliwią czerpanie jak najwięcej radości z lata. 

Każdy właściciel domu i mieszkania wie, jak trudno czasami pozbyć się uporczywych owadów z domu. W nocy utrudniają zasypianie, a rano można się obudzić z ugryzieniami. Czasem potrafią także zniechęcić do korzystania z ogródka — szczególnie wieczorem, gdy pojawiają się komary szukające pożywienia. Jednak stosowanie odpowiedniej ochrony może znacznie poprawić komfort i jakość wypoczynku we własnym domu i ogrodzie. 

 Uciążliwe owady w mieszkaniu

Wraz z nadejściem ciepłych dni pojawiają się także pierwsze owady. Niestety niektóre z nich bywają wyjątkowo uciążliwe dla człowieka. Ponadto problem z ich pojawianiem się występuje również w domach i mieszkaniach. Insekty wlatują przez otwarte okna i drzwi, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Czasami nawet wyjście do przydomowego ogródka kończy się pogryzieniem przez komary bądź znalezieniem kleszcza na skórze. Dlatego warto przygotować swój dom i ogród na nadejście sezonu wakacyjnego, a także zaopatrzyć się w indywidualne środki ochrony, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Jednym z popularniejszych akcesoriów jest moskitiera, która chroni zarówno dom, jak i elementy ogródka przed nieproszonymi gośćmi. Niektóre rodzaje moskitier można również wykorzystywać do zabezpieczenia hamaka, aby czerpać jak najwięcej radości z wypoczynku. Ponadto szczególnie wieczorem przebywając na powietrzu, warto stosować indywidualne środki ochrony w postaci sprayów chroniących przed komarami i kleszczami.

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed owadami?

Najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie swojego domu lub mieszkania przed owadami jest założenie siatek ochronnych zarówno na drzwi, jak i okna. W ten sposób można uniknąć naprzykrzających się owadów takich jak meszki, komary czy też muszki, które w cieplejsze dni lecą do mieszkania jak tylko otworzy się okno. Duża różnorodność ofert na rynku pozwoli wybrać produkt dostosowany do własnych potrzeb. Dostępne są m.in. profesjonalne siatki w ramach zakładane na okna i drzwi czy też modele przesuwne nieblokujące dostępu do świeżego powietrza. Ponadto przydatne bywają także siatki w postaci płacht zakładane na łóżeczka, hamaki lub wózki dziecięce. Bez względu na rodzaj wszystkie pełnią taką samą funkcję — zabezpieczają przed owadami.

Relax na świeżym powietrzu z odpowiednim przygotowaniem

 

Wypoczywając na świeżym powietrzu, warto stosować dodatkową ochronę przed insektami. Niestety nawet we własnym ogródku nie jest się bezpiecznym od komarów lub kleszczy. W takich przypadkach pomocna może być moskitiera nakładana na hamak lub łóżeczko, która sprawdzi się także na balkonie. Jednak spędzając bardziej aktywnie czas, warto stosować spraye odstraszające, które są skuteczną bronią w walce z kleszczami i komarami. Warto pamiętać, że nie tylko poza domem jest się narażonym na uciążliwie owady. Także w domu, na balkonie lub we własnym ogródku można odczuć skutki ugryzień. Z tego powodu warto przygotować zarówno swój dom jak i siebie na nadchodzący sezon. 

Komfortowy wypoczynek we własnym domu

Dom jest miejscem, w którym pragnie się wypocząć i odprężyć dlatego tak ważna jest jego aranżacja i wszelkie udogodnienia. Jednak warto także pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. W końcu latające po mieszkaniu komary, muchy i meszki nie są czymś przyjemnym. Z tego powodu warto wcześniej pomyśleć o przygotowaniu swojego mieszkania na nastanie ciepłych dni, aby nic nie zakłócało odpoczynku.