zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

czym wyczyścić dom po remoncie
Dom

Jak i czym wyczyścić dom po remoncie?

Remont w dużym domu czy w małym mieszkanku wiąże się zawsze z tym samym. Czyli z pięknym, nowoczesnym wystrojem, ale i także z bałaganem po remoncie, który nie jest taki łatwy do usunięcia. Jak wyczyścić najlepiej dom?

Czyściwo przemysłowe – czego użyć do sprzątania po remoncie?

Czyściwo przemysłowe jak sama nazwa wskazuje jest wyprodukowane do utrzymania porządku w zakładach przemysłowych. Jednak nie tylko. Są to środki czystości, które świetnie nadają się również do posprzątania domu czy mieszkania po remoncie. Mocno chłonne i bardzo wytrzymałe ręczniki, czyściwa papierowe i wykonane z włókna, jedno- i wielorazowe. Dzięki nim z dużą łatwością można doprowadzić mieszkanie do porządku sprzed remontu. Oczywiście warto wybierać czyściwa przemysłowe znanych i renomowanych marek takich jak calde.pl. Tylko takie produkty dają gwarancję, że spełnią one wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Sprzątanie po remoncie

Nawet niewielki remont potrafi zabrudzić całe mieszkanie. Szlifowanie, kładzenie płytek czy paneli podłogowych wiąże się z kurzem, który osiada na wszystkim. Nawet bardzo dobre założenie folii ochronnej na podłodze i na meblach nie ochroni ich przed przedostaniem się brudu remontowego. Dlatego po każdym remoncie należy bardzo dokładnie wyczyścić całe mieszkanie. A w sumie jest to dobry powód, aby zajrzeć do zakamarków, które omija się podczas codziennego sprzątania.

Od czego rozpocząć sprzątanie po remoncie?

Zanim rozpoczniemy sprzątanie, należy przygotować niezbędne środki do czyszczenia. W takim wypadku przyda się czyściwo przemysłowe, czyli mocne i wytrzymałe ręczniki, papiery i ściereczki. Oczywiście nie może zabraknąć środków czystości. W zależności od rodzaju zabrudzeń, należy je dobrać odpowiednio. Jeśli jest to kurz, to na dobrą sprawę wystarczy ciepła woda z mydłem. Jeśli są to pozostałości po farbie, fudze lub innych środkach budowlanych, to należy użyć specjalistycznych produktów do ich usunięcia.

Czyszczenie należy zacząć od góry do dołu. Jest to pierwsza podstawowa zasada. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest to, aby najpierw rozpocząć sprzątanie na sucho, a na koniec dopiero na mokro. Bo jeśli gdzieś przejedziemy mokrą szmatką, gdzie jest dużo kurzu, to najzwyczajniej w świecie zrobi się błotko, które będzie trzeba usuwać znacznie dłużej. Dlatego najlepiej najpierw rozpocząć od odkurzenia najbrudniejszych rzeczy, a dopiero na sam koniec należy używać mokrych szmatek, ściereczek i mopa, którymi wyczyścimy ściany, meble i podłogi.