zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

garden party
Ogród

Garden party – narożniki ogrodowe i ich aranżacje

W ciepłe dni nikt nie ma ochoty na siedzenie w domu. Piękne ogrody, rozkwitające kwiaty i radosne promienie słoneczne zachęcają tylko do spędzania czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny i znajomych. Jest to jedna z podstaw szczęśliwego życia. Narożniki ogrodowe na pewno będą pomocnym meblem w aranżacji ogródka, tarasu i altanki. Wieczorny odpoczynek czy przyjęcie w gronie bliskich w dobrze zorganizowanym ogrodzie zapewni głęboki relaks i niezapomniane wspomnienia.

Narożniki ogrodowe i najpotrzebniejsze meble

Narożniki ogrodowe to świetny pomysł na aranżację ogrodu. Nie zajmują dużo miejsca, a mogą pomieścić większe ilości osób. Najczęściej są wykonane z tworzyw sztucznych całkowicie odpornych na warunki atmosferyczne. W zestawie znajdziemy zwykle stolik kawowy stworzony specjalnie dla naszego narożnika ogrodowego. Przyda się do postawienia napoju, książki, okularów lub kawy dla wszystkich gości. Odporne na wilgoć nie będą na pewno poduszki i podkładki, dlatego należy pamiętać o ich zabezpieczeniu. W upalne dni przyda się zadaszenie w postaci altanki, parasolu lub pawilonu. Można przymocować do nich dodatkowe zabezpieczenie przed owadami.

Aranżacja dekoracji narożnika ogrodowego

Korzystając z narożnika ogrodowego, sprawa aranżacji ogrodu jest maksymalnie ułatwiona. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca należy wybrać odpowiedni rozmiar i kolor mebli. Powinien być on uniwersalny, praktyczny i pasujący do otoczenia. Ogród powinien być przedłużeniem stylu rządzącego w Twoim mieszkaniu. Narożnik ogrodowy wpasuje się jednak zarówno do minimalistycznych jak i rustykalnych aranżacji. Chcąc zapewnić wszystkim gościom komfort, warto zadbać o prawidłowy dostęp do stolika i wygodne poduszki. Na wygląd mebli ogrodowych wpływa również estetyka ogrodu. Wypielęgnowane rośliny i piękna trawa to podstawa zadbanego, otaczającej gości przestrzeni. Stylowe świeczki lub lampiony pozwalające na świętowanie w nocy, elegancki obrus, serwetki i kwiaty w wazonie dopełnią aranżację ogrodowego przyjęcia.

Imprezy na narożniku ogrodowym

Narożniki ogrodowe będą integrować ludzi i zapraszać do wspólnej zabawy. Oprócz grilla, dobrego jedzenia, zimnych napojów i kąpieli w basenie warto zaproponować gościom zabawy imprezowe. Przyjęcia w ogrodzie mają swój niesamowity klimat i mogą stać się niezapomnianymi wspomnieniami.

Czas spędzony na ogrodowym narożniku w samotności czy obecności innych będzie cieszył jednakowo wspaniale. Warto wykorzystać ciepłe, beztroskie dni i spędzić jak najwięcej chwil na łonie natury.