zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

aranżacje kawalerek
Dom Wnętrza

Aranżacje kawalerek – jak się za to zabrać?

Coraz częściej na rynku nieruchomości pojawiają się małe mieszkania jednopokojowe. Aranżacje kawalerek niejednokrotnie spędzają sen z powiek ich nowych właścicieli. W poniższym artykule podpowiemy, w jaki sposób zagospodarować przestrzeń, aby mała kawalerka była funkcjonalna i efektowna.

aranżacje kawalerek

Mała kawalerka – podstawowe zasady urządzania 

Głównym problemem w aranżacji kawalerek jest niewielki metraż. W jednym pomieszczeniu trzeba wygospodarować miejsce na salon, kuchnię, sypialnię oraz część jadalnianą, a niekiedy nawet biuro. Dlatego pamiętaj, aby przedpokój i łazienka nie zajmowały zbyt wiele miejsca. 

Aby mieszkanie na co dzień było bardziej funkcjonalne zastosuj dużo miejsca do przechowywania. Najlepiej postawić na zabudowę po sam sufit. Pozwoli nam to na maksymalne wykorzystanie powierzchni. 

Ważne jest również, aby wszystkie meble miały prostą formę i jednolitą kolorystykę. Urządzając kawalerkę warto zwrócić uwagę na meble Remodi, które są idealnym rozwiązaniem do wnętrz o niewielkim metrażu.

aranżacje kawalerek

Mała kawalerka – jak optycznie powiększyć wnętrze?

Z racji tego, że w kawalerkach nie ma zbyt dużo miejsca, warto wybrać jasne barwy. Biel w połączeniu z jasnymi szarościami oraz beżem optycznie powiększy całe wnętrze. Projekty kawalerek bardzo często zachowane są w takiej kolorystyce, ponieważ pomaga to uzyskać efekt ładu i harmonii. 

Idealnie sprawdzą się również lustra, które świetnie rozjaśniają wnętrze. Sprawiają one wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w dużo większym pomieszczeniu niż w rzeczywistości. Dzięki temu wnętrzepomieszczenia nie wydają się być klaustrofobiczne.

Jeżeli masz możliwość, wybierz duże okna. Pomoże ci to rozjaśnić wnętrze oraz sprawi, że nie będzie ono wydawać się tak małe. Co więcej, takie rozwiązanie urozmaici całą aranżację kawalerki.

Aranżacje kawalerek – część kuchenna

Jak już wcześniej wspominaliśmy, mała kawalerka musi mieć szafki pod sam sufit. Projekty niewielkich mieszkań zazwyczaj zawierają takie rozwiązania, ponieważ DdDzięki temu pomieszczenie wydaje się być wyższe. 

Zrezygnuj ze stołu – postaw na wyspę kuchenną! Niektórzy twierdzą, że nadaje się ona wyłącznie do dużych wnętrz. Jednak, kiedy wybierzemy odpowiednią, możemy wiele zyskać. Warto zaopatrzyć się w taką z szafkami pod spodem. W przypadku stołu, musielibyśmy zrezygnować z dodatkowego miejsca do przechowywania. 

Co więcej, dzięki wyspie z łatwością możemy oddzielić część kuchenno-jadalnianą od sypialnianej. Pomoże to zachować ład i porządek w całym mieszkaniu.

aranżacje kawalerek - wyspa kuchenna

Aranżacje kawalerek – część sypialniana

Bardzo często można spotkać projekty kawalerek, w których wykorzystano pół-antresole. Są to półpiętra, na których możemy wygospodarować dodatkową przestrzeń. Może być to przykładowo część sypialniana. Mała kawalerka często jest problematyczna, jeśli chodzi o utrzymanie porządku. Jednak takie rozwiązanie zdecydowanie nam to ułatwi. 

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na oddzielenie salonu od sypialni za pomocą tego rozwiązania – postaw na dużą, rozkładaną kanapę. Najlepiej, aby miała ona dużo miejsca do przechowywania np. pościeli. W takiej sytuacji bardzo przydatna może okazać się również pufa lub podnóżek. Są one mobilne, co w tak małej przestrzeni jest ogromną zaletą. Dodatkowo często umożliwiają przechowywanie rzeczy.