zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Wnętrza

Aranżacja pokoju dziennego – nowoczesne wnętrze na każdą kieszeń

Aranżacja pokoju dziennego w sposób nowoczesny i niezwykle oryginalny nie musi być czasochłonna i kosztować fortuny. Wiele magazynów wnętrzarskich oraz projektantów wnętrz trafnie zauważa, że wystarczy kilka dobrych jakościowo mebli oraz trafnie dobrane dodatki, by stworzyć pomieszczenie, w którym mieszkańcy chętnie będą relaksować się i spędzać czas z bliskimi.

Aranżacja pokoju dziennego a konkretny styl

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To tu domownicy spędzają najwięcej czasu, dlatego też powinno być to pomieszczenie przyjemne, komfortowe i niezwykle funkcjonalne. Osoby, które urządzają swój salon od podstaw, bardzo często nie wiedzą, na jaki styl w nim się zdecydować. Bardzo modne są obecnie pokoje dzienne stworzone na styl skandynawski, boho, angielski, rustykalny, nowoczesny, klasyczny oraz glamour. Wybierając konkretny klimat wnętrza, łatwiej dopasować wszystkie konkretne elementy do siebie. Trzeba jednak przede wszystkim wziąć pod uwagę to, pośród jakich rzeczy domownicy będą czuli się najlepiej.

Czego nie powinno zabraknąć w salonie?

Zazwyczaj eksperci od urządzania wnętrz proponują klientom, by ci stworzyli salon, który będzie podzielony na specjalne strefy. Strefa do odpoczynku, strefa do oglądania tv i czytania książek, strefa do jedzenia posiłków itp. Najczęściej w centralnej części można znaleźć więc wygodną, dużą i praktyczną sofę a przed nią estetyczny stolik – idealny na filiżankę z kawą. Przy stoliku mogą się także znajdować fotele lub pufy. Im więcej dodatkowego miejsca tym lepiej – szczególnie dla osób, które bardzo lubią zapraszać gości. Naprzeciwko sofy zazwyczaj znajduje się telewizor, komoda lub stolik rtv. W tej części bardzo efektownie wyglądają ozdoby i różnorodne dodatki. Aż się prosi, by na ścianie za telewizorem położyć nowoczesną tapetę lub ozdobne płytki, które jeszcze bardziej podkreślą wyjątkowość tego miejsca. Wszelkie ramki ze zdjęciami, obrazki, figurki dekoracyjne są również mile widziane.

Kolory i przyjemne w dotyku tkaniny

Pokoje dzienne powinny być przytulne, ciepłe, klimatyczne. Dlatego też tak ważne jest, by właściciele wprowadzili do nich odrobinę barw i ciekawych, dobrych gatunkowo materiałów. Zazwyczaj domownicy decydują się na duże, przytulne, ozdobne poduszki, ciekawe koce i pledy, piękne firany i efektowne zasłony, modne bieżniki. Wbrew pozorom to wszystko sprawia, że wnętrze jest bardziej „domowe” i ciepłe. A na tym najczęściej zależy mieszkańcom.

Jak widać z powyższego, aranżacja nowoczesnego i stylowego wnętrza wcale nie jest taka czasochłonna i skomplikowana. Wystarczy tak naprawdę parę dobrych gatunkowo mebli oraz kilka dodatków, by stworzyć zupełnie nowe, oryginalne i niespotykane pomieszczenie, w którym świetnie będą się czuli zarówno młode, jak i starsze osoby. Trzeba pamiętać jednak, by w takim pomieszczeniu można było wyczuć charakter i styl mieszkańców. Personalizowane ozdoby, dodatki związane z pasjami i hobby domowników – są to elementy, które tak naprawdę dodają uroku każdemu wnętrzu i na nie zawsze warto postawić.