zielonedomy.com.pl

Portal nieruchomości

Budownictwo

Beton i cegła w salonie czyli najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz

Coraz częściej w nowoczesnych, modnych salonach gości beton i cegła. W ciągu ostatnich dwóch lat każdy z tych materiałów cieszy się ogromnym powodzeniem wśród klientów – i to zarówno u osób indywidualnych, jak i u prawdziwych profesjonalistów czyli projektantów i designerów wnętrz. Dlaczego beton i cegła w salonie najlepiej się sprawdza? Jak można te materiały wykorzystać, by stworzyć gustowne, eleganckie pomieszczenie, które będzie jednocześnie ciepłe i klimatyczne? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Beton i cegła w salonie – jak to wygląda w praktyce?

Coraz więcej osób stawia na wnętrza chłodne, naturalne, stworzone z niebanalnych materiałów. Dlatego też, w ostatnim czasie hitem wśród mnóstwa osób stał się beton oraz naturalna cegła, które doskonale prezentują się zarówno razem, jak i oddzielnie. Materiały te często można spotkać na podłogach i ścianach, gdyż nie tylko wykańczają doskonale pomieszczenia, ale i nadają im specyficznego, wyjątkowego charakteru.
Co ciekawe, materiały te spokojnie można łączyć z każdym stylem, meblami i innymi dodatkami. Na rynku jest tak wiele różnorodnego asortymentu do wyboru, że każdy znajdzie zarówno idealny beton, jak i odpowiednie cegły do swoich pomieszczeń.

Beton w salonie

Przeglądając znane magazyny wnętrzarskie, propozycje projektantów wnętrz oraz domy znanych gwiazd, można dostrzec, iż w każdym salonie obowiązkowo musi się znaleźć dekoracyjny beton. I co ważne, nie musi on pokrywać całej powierzchni podłogi oraz wszystkich ścian. Dobrze wygląda nawet wtedy, gdy użyty jest tylko na jakimś fragmencie, podkreślając tym samym konkretną strefę w salonu i tworząc w niej naturalny, efektowny klimat. Beton w salonie doskonale wygląda w połączeniu z wspomnianą wyżej cegłą, z drewnem a nawet z nowoczesnymi, lakierowanymi meblami. Są także osoby, które idealnie potrafią połączyć dekoracyjny beton z ozdobnymi mozaikami i ciekawymi płytkami. W ten sposób otrzymuje się efektowną ścianę lub podłogę, która urzeka naturalnością oraz trwałością.

Cegła – jak ją wkomponować w stylowy salon?

Obecnie jest mnóstwo fanów dobrej jakościowo, efektownej cegły, która pięknie prezentuje się przede wszystkich na ścianach. W wielu salonach ten materiał stosuje się przede wszystkim w centralnych punktach – na ścianie za sofą lub za telewizorem. Wówczas uzyskuje się piękną, stylową dekorację, która dodaje uroku i klasy temu pomieszczeniu. Klienci w sklepach budowlanych oraz w internecie znajdą sporo różnorodnych cegieł – w rozmaitych kolorach, wzorach, fakturach a nawet w różnych rozmiarach. Warto jednak postawić na tą najbardziej naturalną. Wygląda ona znacznie lepiej i jest o wiele trwalsza.

Czy takie rozwiązania sprawdzają się przez dłuższy okres czasu? Zdecydowanie tak. Klienci, którzy zdecydowali się na tak zaaranżowane wnętrza zgodnie twierdzą, iż zarówno beton, jak i sama cegła są rozwiązaniami klasycznymi i ponadczasowymi. bez problemu można połączyć je z innymi materiałami, meblami i akcesoriami, dzięki czemu dostosują się do każdego stylu i charakteru pomieszczenia. Warto więc wziąć je pod uwagę planują remont własnego salonu.